Povolení systémových rozšíření

V macOS 11 (Big Sur) bylo rozšíření jádra nahrazeno systémovými rozšířeními. Pro načtení nových systémových rozšíření třetích stran je nutný souhlas uživatele.

Na macOS 11 a novější zobrazí operační systém upozornění, že je blokováno systémové rozšíření, a v hlavním okně produktu ESET Cyber Security Pro se objeví hlášení Váš počítač není chráněn. Aby mohl program ESET Cyber Security Pro plně fungovat, musíte ručně povolit načítání rozšíření jádra systému.

warning

Aktualizace z předchozí verze macOS na Big Sur.

Pokud máte nainstalovaný ESET Cyber Security Pro a chcete provést aktualizaci na macOS Big Sur, povolte po aktualizaci ručně rozšíření jádra ESET. Je vyžadován fyzický přístup ke klientskému počítači – při vzdáleném přístupu je tlačítko Povolit zakázáno.

Pokud máte nainstalovaný ESET Cyber Security Pro na macOS Big Sur a novějším, povolte ručně systémová rozšíření ESET. Je vyžadován fyzický přístup ke klientskému počítači – při vzdáleném přístupu je tato vypnutá.

Ruční povolení systémových rozšíření

1.Klikněte na Otevřít předvolby systému nebo Otevřít předvolby zabezpečení.

2.Pro povolení změn klikněte na ikonu zámku vlevo dole.

3.Využijte funkci Touch ID nebo klikněte na Použít heslo a zadejte své uživatelské jméno a heslo a poté klikněte na možnost Odemknout.

4.Klikněte na tlačítko Detaily.

5.Vyberte obě nabídky ESET Cyber Security Pro.app.

6.Klikněte na tlačítko OK.

Pro podrobný návod si prostudujte článek v Databázi znalostí. (Obsah nemusí být dostupný ve všech jazycích.)