ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

ESET Bridge genel bakışı

ESET Bridge, ESET güvenlik çözümlerinin ihtiyaçlarına göre ayarlanmış açık kaynak kodlu Nginx yazılımını temel alan yeni bir ESET yazılımıdır.

ESET Bridge ürününü ESET PROTECT On-Prem veya ESET PROTECT bulutu ile birlikte kullanabilirsiniz. ESET, ESET Bridge 4 sürümünü ESET PROTECT On-Prem ile birlikte bir Proxy bileşeni olarak dağıtır (ESET PROTECT On-Prem 10.0 sürümünden bu yana eski Apache HTTP Proxy ürününün yerini almıştır). ESET Bridge ile Apache HTTP Proxy karşılaştırmasına bakın.

ESET Bridge kullanarak ESET PROTECT On-Prem ile 10.000 bilgisayarı bağlayabilirsiniz.

ESET PROTECT On-Prem ile birlikte ESET Bridge ürününü şunlar için kullanabilirsiniz:

Güncellemeleri istemci bilgisayarlara ve yükleme paketlerini ESET Management Agent'a dağıtabilir ve ön belleğe alabilirsiniz.

Agent makinelerinin Server'a doğrudan ulaşamadığı ortamlarda ESET Management Agent'lardan iletişimi ESET PROTECT Server'a yönlendirebilirsiniz.

HTTPS trafiğini önbelleğe alma – ESET Bridge HTTPS trafiğinin şifresini çözebilir ve önbelleğe alabilir:

Proxy zincirlemesi - ESET Bridge trafiği uzak bir proxy'ye ve önbellek verilerine yönlendirebilir.

Çevrim dışı depoyu çalıştır - Çevrim dışı depo için HTTP sunucusu olarak ESET Bridge ürününü kullanabilirsiniz.

Ağ altyapısında ESET Bridge

Aşağıdaki şema iki ESET Bridge makinesini gösterir:

Birinci ESET Bridge proxy sunucu olarak görev görür ve ESET bulut trafiğini ESET PROTECT bileşenlerine, doğrudan görünürlüğü olan ESET uç nokta ürünlerini de ESET PROTECT Server'a dağıtır.

İkinci ESET Bridge iletişimi uzak bir konumdaki (doğrudan ESET PROTECT Server ile bağlantısı olmayan) ESET Management Agent'lardan ESET PROTECT Server'a yönlendirir.

scheme_two_proxies