ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

İndirme ve güncelleme işlemlerinin önbelleğe alınması

ESET Bridgeşunları karşıdan yükler ve ön belleğe alır:

ESET modül güncellemeleri

ESET PROTECT tarafından gönderilen yükleme paketleri ve güncelleme paketleri (örneğin, ESET Endpoint Security MSI yükleyici)

ESET güvenlik ürünü güncellemeleri (bileşen ve ürün güncellemeleri)

ESET LiveGuard Advanced sonuçlar

ESET Bridge, önbelleğe alınan verileri ağınızdaki uç nokta istemcilerine dağıtır. Önbelleğe almak, ağınızdaki internet trafiğini önemli ölçüde azaltabilir.


note

ESET Bridge yerine çevrim dışı tespit altyapısı güncellemeleri için Ayna Aracını (Windows ve Linux için kullanılabilir) kullanın.

Kullanılabilen tüm verileri ESET güncelleme sunucularına indiren Ayna Aracı'nın aksine, ESET Bridge ağ yükünü azaltmak için yalnızca ESET PROTECT bileşenleri veya ESET uç nokta ürünleri tarafından talep edilen verileri indirir. Uç nokta istemcisi bir güncelleme talep ettiğinde, ESET Bridge bu güncellemeyi ESET güncelleme sunucularından indirir, önbellek dizinine kaydeder ve belirli uç nokta istemcisine sunar. Aynı güncellemeyi başka bir uç nokta istemcisi talep ediyorsa ESET Bridge, indirmeyi doğrudan önbelleğinden istemciye gönderir, böylece ESET güncelleme sunucularından ek indirme işlemi olmaz.

Aşağıdaki şemada, proxy sunucu olarak kullanılan ve güncellemeleri tüm ESET PROTECT bileşenlerine ve ESET uç nokta ürünlerine dağıtan ESET Bridge aracı göstermektedir.

scheme_no_remote

ESET güvenlik ürünü için önbelleğe alma

ESET Management Agent ve Endpoint önbellek ayarları aynı değildir. ESET Management Agent, istemci cihazlarda ESET güvenlik ürünleri için ayarları yönetebilir.

ESET Endpoint Security için proxy ayarlamanın iki yöntemi vardır:

ESET PROTECT Web Konsolu'ndan bir ESET güvenlik ürünü ilkesi kullanarak: İstemci cihaz ayarlarını yönetmek için bu seçeneği öneririz.

ESET Endpoint Security ana program penceresinden yerel olarak.

ESET LiveGuard Advanced sonuçlarını ön belleğe alma

ESET Bridge, ESET LiveGuard Advanced tarafından sağlanan sonuçları da önbelleğe alabilir. ESET Bridge, ESET LiveGuard Advanced aracını önbelleğe almak üzere önceden yapılandırılmıştır (manuel yapılandırma değişiklikleri gerekmez). ESET LiveGuard Advanced ile ön belleğe alma seçeneğini kullanmanızı öneririz. Daha fazla ayrıntı için ESET LiveGuard Advanced belgelerine bakın.