ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Práce s ESET NOD32 Antivirus

Na záložce Nastavení ESET NOD32 Antivirus můžete konfigurovat úroveň ochrany počítače.

PAGE_SETUP

Záložka Nastavení obsahuje následující sekce:

ICON_COMPUTER_PROTECTION Ochrana počítače

ICON_INTERNET_PROTECTION Internetová ochrana
 

Kliknutím na jednotlivý modul v nastavení jej můžete zapnout nebo vypnout.

V sekci Ochrana počítače můžete zapnout nebo vypnout následující moduly:

Rezidentní ochrana souborového systému – všechny soubory jsou kontrolovány v momentu, kdy je vytvoříte, otevřete nebo spustíte.

Správa zařízení – pomocí této součásti můžete uživatelům nastavovat, kontrolovat nebo blokovat přístupy k výměnným médiím (CD/DVD/USB aj.).

Host Intrusion Prevention System (HIPS) – systém HIPS monitoruje události uvnitř operačního systému a reaguje na ně na základě pravidel.

Herní režim – po aktivaci Herního režimu vás ESET nebude obtěžovat bublinovými upozorněními a sníží zátěž na CPU. Obdržíte varovnou zprávu o potenciální bezpečnostní hrozbě a hlavní okno se zbarví dooranžova.

V sekci Internetová ochrana můžete zapnout nebo vypnout následující moduly:

Ochrana přístupu na web – pokud je zapnuta, veškerá komunikace využívající protokol HTTP nebo HTTPS je kontrolována na přítomnost škodlivého kódu.

Ochrana poštovních klientů – zabezpečuje kontrolu poštovní komunikace přijímané prostřednictvím POP3(S) a IMAP(S) protokolu.

Anti-Phishingová ochrana – chrání uživatele před pokusy o získání hesel, bankovních dat a dalších důvěrných informací z webových stránek.

Pro znovuzapnutí ochrany vypnutého bezpečnostního modulu klikněte na červený přepínač MODULE_DISABLED, Spínač zapnutého bezpečnostního modulu má barvu zelenou MODULE_ENABLED.

Pro přístup do rozšířených možností nastavení klikněte na ozubené kolečko v dolní části. Kliknutím na Rozšířená nastavení přejdete do podrobnějších nastavení každého z modulů. Pomocí Import a export nastavení načtete parametry nastavení z již existujícího konfiguračního souboru ve formátu .xml nebo uložíte aktuální nastavení do konfiguračního souboru.