Temizleme düzeyleri

İstenen bir koruma modülü için temizleme düzeyi ayarlarına erişmek üzere ThreatSense parametreleri'ni (örneğin, Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması)genişletin ve Temizleme > Temizleme düzeyi'ni bulun.

ThreatSense parametreleri aşağıdaki düzeltme (yani temizlik) düzeylerine sahiptir.

ESET NOD32 Antivirus Ürününde Düzeltme

Temizleme düzeyi

Açıklama

Algılamayı her zaman düzelt

Herhangi bir son kullanıcı müdahalesi olmadan, nesneler temizlenirken algılamayı düzeltme girişimi. Bazı nadir durumlarda (örneğin sistem dosyaları), tespit düzeltilemezse bildirilen nesne orijinal konumunda bırakılır.

Güvenliyse algılamayı düzelt, değilse olduğu gibi bırak

Herhangi bir son kullanıcı müdahalesi olmadan nesneler temizlenirken algılamayı düzeltme girişimi. Bazı durumlarda (örneğin, sistem dosyaları veya hem temiz hem de etkilenmiş dosyalar bulunan arşivler), algılama düzeltilemezse bildirilen nesne orijinal konumunda bırakılır.

Güvenliyse algılamayı düzelt, değilse sor

Nesneler temizlenirken algılamayı düzeltme girişimi. Bazı durumlarda hiçbir işlem gerçekleştirilmezse son kullanıcı interaktif bir uyarı alır ve bir düzeltme işlemi seçmelidir (örneğin, silme veya yoksayma gibi). Bu ayar çoğu durum için önerilir.

Her zaman son kullanıcıya sor

Son kullanıcı, nesneler temizlenirken interaktif bir pencere görüntüler ve bu pencerede bir uyumlulaştırma işlemi seçmeleri gerekir (örneğin silme veya yoksayma). Bu düzey, bir algılama durumunda atılacak adımları bilen daha ileri seviye kullanıcılar için tasarlanmıştır.