ESET NOD32 Antivirus ile çalışma

ESET NOD32 Antivirus ayar seçenekleri bilgisayarınızın koruma düzeylerini ayarlamanıza olanak verir.

PAGE_SETUP

Ayarlar menüsünde aşağıdaki bölümler bulunur:

ICON_COMPUTER_PROTECTION Bilgisayar koruması

ICON_INTERNET_PROTECTION İnternet koruması
 

Bir bileşeni tıklatarak ilgili koruma modülünün gelişmiş ayarlarını yapılandırın.

Bilgisayar koruması ayarları, şu bileşenleri etkinleştirmenize veya devre dışı bırakmanıza olanak sağlar:

Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması – Tüm dosyalar açıldığında, oluşturulduğunda ve çalıştırıldığında kötü amaçlı koda karşı taranır.

Aygıt denetimi – Bu modül, genişletilmiş filtreleri/izinleri taramanıza, engellemenize veya ayarlamanıza ve kullanıcının belirli bir aygıta (CD/DVD/USB...) nasıl erişim sağlayabileceğini ve aygıtı nasıl kullanabileceğini belirlemenize olanak sağlar.

Host Tabanlı Saldırı Önleme Sistemi (HIPS)HIPS sistemi işletim sistemindeki olayları izler ve bunlara özelleştirilmiş bir kurallar kümesine göre yanıt verir.

Oyun moduOyun modunu etkinleştirir veya devre dışı bırakır. Oyun modunu etkinleştirdikten sonra bir uyarı iletisi (olası güvenlik riski) alırsınız ve ana pencere turuncuya döner.

İnternet koruması ayarları, şu bileşenleri etkinleştirmenize veya devre dışı bırakmanıza olanak sağlar:

Web erişimi koruması – Etkinleştirilirse, HTTP veya HTTPS üzerinden iletilen tüm trafik kötü amaçlı yazılım için taranır.

E-posta istemci korumasıPOP3(S) ve IMAP(S) protokolü üzerinden alınan iletişimi izler.

Kimlik Avı Koruması - Kullanıcıları gizli bilgilerini göndermeleri için kandırmaya yönelik içerik dağıttığından şüphelenilen web sitelerini filtreler.

Devre dışı bırakılmış bir güvenlik bileşenini yeniden etkinleştirmek için kaydırıcıyı MODULE_DISABLED tıklayın, böylece yeşil onay işareti MODULE_ENABLED görüntülenir.


note

Bu yöntem kullanılarak koruma devre dışı bırakıldığında, korumanın devre dışı bırakılan tüm modülleri bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra etkinleştirilir.

Ayarlar penceresinin alt kısmında ek seçenekler bulunur. Her bir modül için daha ayrıntılı parametreler ayarlamak üzere Gelişmiş ayarlar bağlantısını kullanın. .xml yapılandırma dosyası kullanan ayar parametrelerini yüklemek veya yapılandırma dosyasına geçerli ayar parametrelerinizi kaydetmek için Ayarları Al/Ver öğesini kullanın.