Yardım sayfaları

ESET NOD32 Antivirus kullanım kılavuzuna hoş geldiniz. Burada sağlanan bilgiler, ürününüzü tanımanızı ve bilgisayarınızı daha güvenli hale getirmenizi sağlayacaktır.

Başlarken

ESET NOD32 Antivirus uygulamasını kullanmaya başlamadan önce, bilgisayarınızı kullanırken karşılaşabileceğiniz çeşitli algılama türleri ve uzak saldırılar hakkında bilgi edinin.

Ayrıca ESET NOD32 Antivirus ürününde sunulan yeni özelliklerin bir listesini ve temel ayarları yapılandırmanıza yardımcı olacak bir kılavuz da derledik.

ESET NOD32 Antivirus Yardım sayfalarını kullanma

Yardım başlıkları, çeşitli bölümlere ve alt bölümlere ayrılmıştır. Bulunduğunuz pencere hakkında bilgi edinmek için F1 tuşuna basın.

Program, bir yardım başlığını anahtar sözcükler kullanarak aramanıza veya sözcük ya da ifadeler girerek içerikte arama yapmanıza olanak tanır. Bu iki yöntem arasındaki fark, anahtar sözcüğün, bu sözcüğü metninde bulundurmayan yardım sayfalarıyla mantıksal olarak ilişkilendirilmiş olabilmesidir. Sözcükler ve sözcük gruplarıyla arama ise, tüm sayfaların içeriğini arar ve yalnızca aranan sözcüğü veya sözcük grubunu metninde içeren sayfaları görüntüler.

Tutarlılık sağlamak ve karışıklığı önlemek için bu kılavuz kapsamında kullanılan terminoloji, ESET NOD32 Antivirus parametre adlarına dayanmaktadır. Ayrıca, belirli ilgi veya öneme sahip konuları vurgulamak için de tek tip bir semboller dizisi de kullanılmaktadır.


note

Not, kısa bir gözlem aktarır. Not kısımları atlanabilir ancak bazen bu bölümlerde belirli özellikler veya diğer ilgili başlıklara yönelik bir bağlantı gibi değerli bilgiler sunulur.


important

Bu, atlamamanızı önerdiğimiz konulara dikkatinizi çekmeyi amaçlar. Genellikle kritik olmayan ancak önemli bilgiler sunulur.


warning

Bu, ekstra dikkat ve önlem gerektiren bilgidir. Uyarılar, zarar getirebilecek olası hatalar yapmanızı engellemek için özellikle belirtilir. Lütfen son derece hassas sistem ayarları veya diğer riskli durumlardan bahseden uyarı parantezlerinin içindeki metni okuyun ve anlayın.


example

Belirli bir işlev veya özelliğin nasıl kullanılacağını anlamanıza yardımcı olan kullanıma veya uygulamaya yönelik bir örnektir.

Kural

Anlam

Kalın yazı tipi

Kutular ve seçenek düğmeleri gibi arabirim öğesi adları.

İtalik yazı tipi

Sağladığınız bilgilere yönelik yer tutucular. Örneğin, dosya adı veya yolu, bir dosyanın gerçek yolunu veya adını girdiğiniz anlamına gelir.

Courier New

Kod örnekleri veya komutlar.

Köprü

Çapraz referanslı konulara veya harici web konumlarına hızlı ve kolay erişim sağlar. Köprüler mavi renkte vurgulanır ve altı çizili olabilir.

%ProgramFiles%

Windows'ta yüklenen programların depolandığı Windows sistem dizini.

Çevrimiçi yardım, yardım içeriğinin başlıca kaynağıdır. Çevrimiçi yardımın en son sürümü, İnternet bağlantınız çalışır durumda olduğunda otomatik olarak görüntülenir.