Şifrelenmiş ağ trafiği

Sisteminiz SSL protokol taraması kullanmak üzere yapılandırıldıysa aşağıdaki iki durumda sizden bir eylem seçmenizi isteyen iletişim penceresi görüntülenir:

İlk olarak, bir web sitesi doğrulanamayan veya geçersiz bir sertifika kullanıyorsa ve ESET NOD32 Antivirus bu gibi durumlarda kullanıcıya bunu sormak üzere yapılandırıldıysa (varsayılan olarak doğrulanamaz sertifika için evet, geçersiz olanlar için hayır), bir iletişim kutusunda bağlantı için İzin ver veya Engelle seçeneklerinden birini belirlemeniz istenir. Trusted Root Certification Authorities store (TRCA) içinde bulunmayan bir sertifikanın güvenilir olmadığı düşünülür.

İkincisi, SSL protokolü filtreleme modu Etkileşimli mod olarak ayarlandıysa bir iletişim kutusunda her web sitesi için trafiği Tara veya Yoksay seçeneklerinden birini belirlemeniz istenir. Bazı uygulamalar kendi SSL trafiğinin değiştirilmediğini ya da herhangi biri tarafından denetlenmediğini doğrular; bu durumlarda ESET NOD32 Antivirus ürününün, uygulamanın çalışmaya devam etmesi için bu trafiği Yoksayması gerekir.


note

Çizimli örnekler

Aşağıdaki ESET Bilgi Bankası makaleleri sadece İngilizce dilinde mevcuttur:

ESET Windows ev ürünlerindeki sertifika bildirimleri

"Şifrelenmiş ağ trafiği: Web sayfalarını ziyaret ederken güvenilir olmayan sertifika"

Her iki durumda da kullanıcı seçilen eylemin hatırlanmasını seçebilir. Kaydedilen eylemler Bilinen sertifikalar listesi içinde depolanır.