Web erişimi koruması

Internet'e bağlanabilirlik bir kişisel bilgisayardaki standart özelliktir. Ne yazık ki aynı zamanda kötü amaçlı kod aktarımının gerçekleştirildiği ana ortam haline gelmiştir. Web erişimi koruması, web tarayıcıları ile uzak sunucular arasındaki iletişimi izleyerek çalışır ve HTTP (Köprü Metni Aktarım Protokolü) ve HTTPS (şifreli iletişim) kurallarına uyar.

Kötü amaçlı içeriğe sahip olduğu bilinen web sayfalarına erişim, içerik indirilmeden önce engellenir. Tüm diğer web sayfaları; yüklendiklerinde ve kötü amaçlı içerik algılanması durumunda engellendiklerinde ThreatSense tarama altyapısı ile taranır. Web erişimi koruması iki koruma düzeyi sunar: kara listeye göre engelleme ve içeriğe göre engelleme.

Web erişiminin etkinleştirilmesini kesinlikle öneririz. Bu seçeneğe, ana program penceresi > Ayarlar > İnternet koruması > Web erişimi koruması üzerinden erişilebilir.

PAGE_SETTINGS_ANTISPAM


Web sitesi engellendiğinde web erişimi koruması tarayıcınızda aşağıdaki mesajı gösterir:

WEB_BLOCKED


note

Resimli talimatlar

Aşağıdaki ESET Bilgi Bankası makaleleri sadece İngilizce dilinde mevcuttur:

Güvenilir bir web sitesini Web Erişimi Koruması'nın engelleme işlevinin dışında bırakma

Bir web sitesini ESET NOD32 Antivirus aracını kullanarak engelleme


Aşağıdaki seçenekler Gelişmiş ayarlar (F5) > Web ve e-posta > Web erişim koruması içinde bulunabilir:

Temel – Bu özelliği Gelişmiş ayarlar'da etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için.

Web protokolleri – Çoğu İnternet tarayıcısı tarafından kullanılan bu standart protokolleri izlemeyi yapılandırmanızı sağlar.

URL adresi yönetimi – Engellenecek, izin verilecek veya denetim dışında bırakılacak URL adreslerini belirtmenizi sağlar.

ThreatSense parametreleri - Gelişmiş virüs tarayıcısı ayarları, taranacak nesne türleri (e-postalar, arşivler vb.), Web erişim koruması için algılama yöntemleri gibi ayarları yapılandırmanıza olanak tanır.

CONFIG_WEB_ACCESS