Boşta durumu taraması

Gelişmiş ayarlar'da, Algılama altyapısı > Kötü amaçlı yazılım taramaları > Boşta durumu taraması altında boşta durumu tarayıcısını etkinleştirebilirsiniz.

Boşta durumu taraması

Bu özelliği etkinleştirmek için Boşta durum taramasını etkinleştir seçeneğinin yanındaki kaydırma çubuğunu etki̇nleşti̇rin. Bilgisayar boşta durumundayken, sessiz bilgisayar taraması tüm yerel sürücülerde gerçekleştirilir.

Bilgisayar (dizüstü bilgisayar) pil ile çalışırken boşta durumu tarayıcı varsayılan olarak çalışmaz. Bu ayarı, Gelişmiş ayarlar içinde Bilgisayar pil gücüyle çalışıyor olsa da çalıştır seçeneğinin yanındaki kaydırma çubuğunu etkinleştirerek geçersiz kılabilirsiniz.

Günlük dosyaları bölümünde bilgisayar taramasının sonucunu kaydetmek için Günlük kaydını etkinleştir seçeneğinin yanındaki kaydırma çubuğunu açık konuma getirin (ana program penceresinden Araçlar > Günlük dosyaları'nı tıklayıp Günlük açılır menüsünden Bilgisayar taraması).

Boşta durumunun algılanması

Boşta durumu tarayıcısının tetiklenebilmesi için karşılanması gereken koşulların tam listesi için Boşta durumu algılama tetiklemeleri'ne bakın.

Boşta durumu tarayıcısı için tarama parametrelerini (örneğin, algılama yöntemi) değiştirmek için ThreatSense altyapısı parametre ayarları öğesini tıklatın.