Oyun modu

Oyun modu; yazılımlarını kesintisiz olarak kullanabilmeyi talep eden, açılır pencerelerle rahatsız edilmek istemeyen ve CPU kullanımının en aza inmesini isteyen kullanıcılara yönelik bir özelliktir. Oyun modu ayrıca antivirüs etkinliği tarafından kesilmemesi gereken sunumlar sırasında da kullanılabilir. Bu özellik etkinleştirildiğinde tüm açılır pencereler devre dışı bırakılır ve zamanlayıcının etkinlikleri tamamen durdurulur. Sistem koruması arka planda çalışmaya devam eder ancak kullanıcıdan herhangi bir etkileşim talebi olmaz.

Oyun modunu ana program penceresinde Ayarlar > Bilgisayar koruması'nda MODULE_INACTIVE simgesini tıklayarak veya Oyun modunun yanındaki MODULE_ENABLED simgesini tıklayarak etkinleştirebilir ya da devre dışı bırakabilirsiniz. Oyun modunu etkinleştirmek olası bir güvenlik riskidir, bu nedenle görev çubuğundaki koruma durumu simgesi turuncu renge döner ve bir uyarı gösterir. Ayrıca, bu uyarıyı turuncu renkli Oyun modu etkin mesajının gösterildiği ana program penceresinde de görürsünüz.

Tam ekran uygulama başlattığınız her seferinde Oyun modunun devreye girmesi ve uygulamadan çıktığınızda modun durdurulması için Gelişmiş ayarlar (F5) > Araçlar > Oyun modu altında Uygulamaları tam ekran modunda çalıştırırken Oyun modunu otomatik olarak etkinleştir seçeneğini etkinleştirin.

Oyun modunun ne kadar süre geçtikten sonra devre dışı bırakılacağını tanımlamak için Şu sürenin sonunda Oyun modunu otomatik olarak devre dışı bırak seçeneğini etkinleştirin.