Tarama dışında bırakılan dosya uzantıları

Tarama dışı bırakılan dosya uzantıları, ThreatSense parametrelerinin bir parçasıdır. Tarama dışı bırakılan dosya uzantılarını yapılandırmak için ThreatSense teknolojisini kullanan herhangi bir modül için Gelişmiş ayarlar penceresinde ThreatSense parametreleri'ni tıklayın.

Uzantı, dosya adının nokta ile ayrılmış olan parçasıdır. Uzantı bir dosyanın türünü ve içeriğini tanımlar. ThreatSense parametre ayarlarının bu bölümü, taranacak dosyaların türlerini tanımlamanızı sağlar.


note

Tarama dışı bırakılan işlemler, HIPS taraması dışında bırakılan öğeler veya Tarama dışı bırakılan dosyalar/klasörler ile karıştırmayın.

Varsayılan olarak tüm dosyalar taranır. Tarama dışında bırakılan dosyaların listesine herhangi bir uzantı eklenebilir.

Belirli dosya türlerinin taranması, belirli uzantıları kullanan programın düzgün şekilde çalışmasını engelliyorsa, dosyaların bunun dışında tutulması gerekebilir. Örneğin MS Exchange sunucuları kullanılıyorsa .edb, .eml ve .tmp uzantılarının tarama dışında bırakılması önerilebilir.


example

Listeye yeni bir uzantı eklemek için Ekle'yi tıklayın. Boş alana uzantıyı yazıp (örneğin tmp) Tamam'ı tıklayın. Birden fazla değer gir öğesini seçtiğinizde çizgiler, virgüller veya noktalı virgüller ile ayrılmış birden fazla dosya uzantısı ekleyebilirsiniz (örneğin açılır menüden ayırıcı olarak Noktalı virgül öğesini seçin ve edb;eml;tmp yazın:

Özel simge ? (soru işareti) kullanabilirsiniz. Soru işareti herhangi bir simgeyi temsil eder (örneğin ?db).


note

Windows işletim sistemindeki bir dosyanın varsa tam uzantısını görmek için Denetim Masası > Klasör Seçenekleri > Görünüm sekmesinde bulunan Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle seçeneğinin işaretini kaldırın ve bu değişikliği uygulayın.