Tanılamalar

Tanılamalar, ESET işlemleri için uygulamanın kilitlendiği durumların dökümünü sağlar (örneğin: ekrn). Bir uygulama kilitlendiğinde döküm oluşturulur. Bu, geliştiricilerin hataları düzeltmesine ve ESET NOD32 Antivirus sorunları gidermesine yardımcı olabilir.

Döküm türü öğesinin yanındaki açılır menüyü tıklatın ve mevcut üç seçenekten birini belirleyin:

Bu özelliği devre dışı bırakmak için Devre dışı bırak öğesini seçin.

Mini (varsayılan) – Uygulamanın neden beklenmedik bir şekilde kilitlendiğini belirlemeye yardımcı olabilecek faydalı bilgilerin yer aldığı en küçük kümeyi kaydeder. Bu bilgi döküm dosyası türü, alan kısıtlı olduğunda faydalı olabilir. Ancak dahil edilen bilgiler sınırlı olduğundan bu dosya analiz edildiğinde, sorun oluştuğu sırada çalışan tehdit tarafından doğrudan oluşturulmayan hataların tespit edilmesi mümkün olmayabilir.

Tam – Uygulama beklenmedik bir şekilde durduğunda sistem belleğinin tüm içeriklerini kaydeder. Tam bellek dökümü, bellek dökümü toplanırken çalışmakta olan tüm işlemler hakkında veri içerebilir.

Hedef dizin – Kilitlenme sırasında dökümün oluşturulacağı dizin.

Tanılamalar klasörünü aç – Bu dizini yeni bir Windows explorer penceresinde açmak için öğesini tıklatın.

Tanı amaçlı döküm oluştur - Oluştur'u tıklatarak Hedef dizinde tanı amaçlı döküm dosyaları oluşturabilirsiniz.

Gelişmiş günlük kaydı

Pazarlama iletilerinde gelişmiş günlük kaydını etkinleştir - Ürün içindeki pazarlama iletileriyle ilgili tüm olayları günlüğe kaydeder.

Bilgisayar Tarayıcısı gelişmiş günlük kaydını etkinleştir - Dosyalar ve klasörler Bilgisayar taraması tarafından taranırken ortaya çıkan sorunları kaydeder.

Cihaz Kontrolü gelişmiş oturum açma özelliğini etkinleştir – Cihaz Kontrolü'nde, gerçekleşen tüm olaylar kaydedilir. Bu, geliştiricilerin Cihaz Kontrolü ile ilgili sorunları tanılamasına ve düzeltmesine yardımcı olabilir.

Direct Cloud gelişmiş günlük kaydını etkinleştir - ESET LiveGrid® meydana gelen tüm olayları kaydeder. Bu, geliştiricilerin ESET LiveGrid® ile ilgili sorunları tanılamasına ve düzeltmesine yardımcı olabilir.

Belge koruması gelişmiş günlük kaydını etkinleştir – Sorunların tanılanmasına ve çözümlenmesine izin vermek için Belge korumasında gerçekleşen tüm olayları kaydedin.

E-posta istemci koruması gelişmiş günlük kaydını etkinleştir - Sorunların tanılanmasını ve çözümlenmesini sağlamak için E-posta istemci koruması ve e-posta istemcisi eklentisinde meydana gelen tüm olayları günlüğe kaydeder.

Kernel gelişmiş günlük kaydını etkinleştir - ESET kernel'de (ekrn) gerçekleşen tüm olayları kaydeder.

Lisans gelişmiş günlük kaydını etkinleştir – ESET etkinleştirmesi veya ESET License Manager sunucularıyla gerçekleşen tüm ürün iletişimlerini kaydeder.

Bellek takibini etkinleştir - Geliştiricilerin bellek sızıntılarını tespit etmesine yardımcı olacak tüm olayları kaydeder.

İşletim Sistemi gelişmiş günlük kaydı özelliğini etkinleştir - Çalışan işlemler, CPU etkinliği, disk işlemleri gibi işletim sistemi ile ilgili ek bilgiler kaydedilir. Bu, geliştiricilerin işletim sisteminizde çalışmakta olan ESET ürünüyle ilgili sorunları teşhis edip gidermesine yardımcı olabilir.

Protokol filtrelemesi gelişmiş günlük kaydını etkinleştir – Geliştiricilerin Protokol filtrelemesi ile ilgili sorunları tespit edip onarmasına yardımcı olmak için Protokol filtreleme motorundan geçen tüm verileri PCAP biçiminde kaydedin.

Push mesajlaşması gelişmiş günlük kaydını etkinleştir - Push mesajlaşması sırasında oluşan tüm olayları kaydeder.

Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması gelişmiş günlük kaydını etkinleştir - Dosyalar ve klasörler Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması tarafından taranırken gerçekleşen tüm olaylar kaydeder.

Altyapı gelişmiş günlük kaydı güncellemesini etkinleştir – Güncelleme işlemi sırasında gerçekleşen tüm olayları kaydedin. Bu, geliştiricilerin Altyapı güncellemesiyle ilgili sorunları teşhis edip gidermesine yardımcı olabilir.

Günlük dosyaları C:\ProgramData\ESET\ESET Security\Diagnostics\ konumunda bulunur.