Aygıt denetimi

ESET NOD32 Antivirus, otomatik aygıt (CD/DVD/USB/...) denetimi sağlar. Bu modül genişletilmiş filtreleri/izinleri engellemenize veya ayarlamanıza ve bir kullanıcının belirli bir aygıta erişip erişemeyeceğini ve bu aygıtla çalışıp çalışamayacağını tanımlamanıza olanak tanır. Bilgisayar yöneticisi, istenmeyen içerik bulunduran aygıtların kullanımını engellemek istiyorsa bu özellik faydalı olabilir.

Desteklenen harici aygıtlar:

Disk Depolama (HDD, USB çıkarılabilir disk)

CD/DVD

USB Yazıcı

FireWire Depolama alanı

Bluetooth Aygıt

Akıllı kart okuyucu

Görüntüleme Aygıtı

Modem

LPT/COM bağlantı noktası

Taşınabilir Aygıt

Tüm aygıt türleri

Aygıt denetimi ayarları seçenekleri Gelişmiş ayarlar (F5) > Aygıt denetimi içinde değiştirilebilir.

Cihaz kontrolünü etkinleştir öğesinin yanındaki kaydırma çubuğunu açık konuma getirerek ESET NOD32 Antivirus ürünündeki Cihaz kontrolü özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Bu değişikliğin geçerli olması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir. Cihaz kontrolü etkinleştirildikten sonra Kurallar etkin hale gelir ve Kural düzenleyicisi penceresini açmanıza olanak tanır.


note

Farklı kuralların uygulanacağı aygıtlardan oluşan farklı gruplar oluşturabilirsiniz. Ayrıca Okuma/Yazma veya Salt okunur eylemlerine sahip kuralın uygulandığı tek bir aygıt grubu oluşturabilirsiniz. Bu, tanınmayan aygıtlar bilgisayarınıza bağlandığında Aygıt denetimi tarafından engellenmelerini sağlar.

Mevcut bir kural ile engellenen bir aygıt takılırsa, bir bildirim penceresi görüntülenir ve aygıta erişim verilmez.