Proxy sunucu

Büyük LAN ağlarında, bilgisayarınız ve İnternet arasındaki iletişim proxy sunucusu aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu yapılandırmayı kullanarak aşağıdaki ayarların tanımlanması gerekir. Aksi takdirde, program kendini otomatik olarak güncelleyemez. ESET NOD32 Antivirus içinde proxy sunucu ayarları Gelişmiş ayarlar ağacındaki iki farklı bölümden kullanılabilir.

Öncelikle proxy sunucu ayarları Araçlar > Proxy sunucu öğesi altında Gelişmiş ayarlar'da yapılandırılabilir. Proxy sunucunun bu düzeyde belirtilmesi, tüm ESET NOD32 Antivirus için global proxy sunucu ayarlarını belirler. Buradaki parametreler İnternet bağlantısının gerekli olduğu tüm modüller tarafından kullanılır.

Bu düzey için proxy sunucu ayarlarını belirlemek üzere Proxy sunucu kullan'ı seçin ve ardından Proxy sunucu alanına proxy sunucu adresini ve proxy sunucusunun Bağlantı noktası numarasını girin.

Proxy sunucu ile iletişim için kimlik doğrulaması gerekliyse Proxy sunucu kimlik doğrulaması gerektirir seçeneğini işaretleyip ilgili alanlara geçerli Kullanıcı adı ve Parola'yı girin. Proxy sunucu ayarlarını otomatik olarak algılamak ve doldurmak için Proxy sunucuyu algıla'yı tıklayın. İnternet seçenekleri'nde Internet Explorer veya Google Chrome için belirtilen parametreler kopyalanır.


note

Proxy sunucu ayarlarında Kullanıcı Adı ve Parolanızı manuel olarak girmeniz gerekir.

Proxy kullanılamıyorsa doğrudan bağlantı kullan – ESET NOD32 Antivirus ürünü proxy kullanacak şekilde yapılandırılmışsa ancak proxy'e ulaşılamıyorsa ESET NOD32 Antivirus, proxy'i atlayarak doğrudan ESET sunucularıyla iletişim kurar.

Proxy sunucu ayarları, Gelişmiş güncelleme ayarlarından da (Gelişmiş ayarlar > Güncelle > Profiller > Güncellemeler > Bağlantı seçenekleri, Proxy modu açılır menüsünden Proxy sunucusu üzerinden bağlantı seçilerek) yapılabilir. Bu ayar belirli güncelleme profili için geçerlidir ve virüs imza güncellemelerini çoğu zaman farklı konumlardan alan dizüstü bilgisayarlar için önerilir. Bu ayar hakkında daha fazla bilgi için Gelişmiş güncelleme ayarları bölümüne bakın.

CONFIG_PROXY_SERVER