ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

ESET PROTECT Virtual Appliance'ı indirme

ESET PROTECT Virtual Appliance OVA (Open Virtualization Appliance - Açık Sanallaştırma Gereci) dosyası olarak sağlanır. İndirme bölümünde mevcuttur. Gereç protect_appliance.ova biçiminde bulunmaktadır.

Microsoft Hyper -V'deki VA'nızı dağıtıyorsanız OVA dosyası yerine protect_appliance.vhd.zip  dosyasını kullanın.

protect_appliance.ova - Birden çok ESET PROTECT Appliance türü içerir. Bu dosyayı dağıtın ve hangi tür gereci çalıştırmak istediğinizi seçin. Aşağıdaki gereç türleri arasından seçim yapabilirsiniz:

oESET PROTECT Server - Tahsis edilmiş bir VM'de çalışacak olan ESET PROTECT Server. Ayrıca Rogue Detection Sensor da içerir.

oESET PROTECT MDM - Yalnızca mobil aygıt yönetimi bileşeni. ESET PROTECT Server'ınızı açık hale getirmek istemiyorsanız, mobil aygıtları yönetmek için ESET PROTECT MDM VM'i İnternet'ten erişilebilir hale getirebilirsiniz.

 

OVA dosyası, işlevsel bir CentOS 7 işletim sistemi içeren bir şablondur. ESET PROTECT VA OVA dosyasını dağıtmak için hipervizörünüze yönelik talimatları uygulayın. protect_appliance.ova kullanırken VM'inizin aşağıdaki dağıtımı yürütmesi için hangi ESET PROTECT Appliance türünü kullanmasını istediğinizi seçebilirsiniz. Türü seçtikten sonra ESET PROTECT Virtual Appliance'ınızı yapılandırmaya başlayabilirsiniz. OVA dosyasını dağıttıktan sonra gereç türünü seçip VA'nız için ayarları yapılandırın. VA ESET PROTECT (veya bileşenlerinden birini) içeren eksiksiz bir ortamdır.

Dağıtıma başlamadan önce tüm ön koşulların karşılandığından emin olun.

Dağıtma ve yapılandırma işlemini tamamladığınızda, ESET PROTECT Web Konsolu'nu kullanarak ESET PROTECT Server'a bağlanabilir ve ESET PROTECT ürününü kullanmaya başlayabilirsiniz.


note

ESET, ESET PROTECT Virtual Appliance'ları sağlasa da ESET, işletim sisteminizin veya işletim sistemi bileşenlerinin desteklenmesinden ve bakımından sorumlu değildir. ESET PROTECT Virtual Appliance'lar kullanım ve dağıtma işlemlerini basitleştirmek için tasarlanmıştır ve ESET olmayan bileşenler içeren, ortak kullanıma açık bir işletim sistemiyle birlikte sağlanır. Bu bileşenleri yönetmek ve güncellemek, tamamen ESET PROTECT Virtual Appliance kullanıcısının sorumluluğundadır. Herhangi bir güvenlik sorunu olmaması için işletim sistemini düzenli olarak güncellemenizi öneririz.