Інтерактивна довідка ESET

Виберіть категорію
Виберіть тему

Типи тригерів завдань

Тригери – це уявні датчики, що реагують на певні події заздалегідь визначеним чином. Вони використовуються для виконання завдання, які їм призначено. Їх може бути активовано планувальником (засновані на часу події) або після певної системної події.


important

Не можна використовувати тригер повторно. Для запуску кожного завдання слід налаштувати окремий тригер. Кожен тригер може запускати лише одне завдання.

Тригер не запускає завдання одразу після призначення (за винятком тригера «Якомога швидше»); вони виконуються, як тільки тригер спрацьовує. Чутливість тригера до подій можна додатково знизити за допомогою обмеження виконання завдання.

Типи тригерів:

Якомога швидше – доступно лише для завдань клієнта. Завдання запуститься, як тільки ви натиснете кнопку Готово. Значення Дата закінчення терміну дії визначає дату, після якої завдання більше не буде запускатися.

За розкладом

Тригер «За розкладом» запустить завдання на основі налаштувань дати й часу. Завдання можна налаштувати на одноразовий чи періодичний запуск або запуск за інструкцією CRON.

Запланувати один раз – цей тригер спрацьовує один раз у заплановану дату й час. Для нього можна встановити випадковий інтервал затримки.

Щодня – цей тригер спрацьовує кожного вибраного дня. Ви можете встановити початок і кінець інтервалу. Наприклад, можна виконати завдання протягом десяти вихідних поспіль.

Щотижня – цей тригер спрацьовує у вибраний день тижня. Наприклад, можна запускати завдання щопонеділка та щоп’ятниці з 1 липня по 31 серпня.

Щомісяця – цей тригер спрацьовує у вибрані дні вибраного тижня місяця протягом вибраного періоду часу. Значення Повторювати визначає день тижня впродовж місяця (наприклад, другий понеділок), у який має виконуватися завдання.

Щорічно – цей тригер спрацьовує щороку (або раз на кілька років, якщо його налаштовано таким чином) на вказану дату запуску.


note

Для тригерів типу За розкладом доступний параметр Випадковий інтервал затримки. Він визначає діапазон максимальної затримки для виконання завдання. Використання випадкових значень дозволяє запобігти перевантаженню сервера.


example

Якщо Джон налаштував завдання на щотижневий запуск в понеділок, установив випадковий інтервал затримки тривалістю в 1 годину та запустив його з 8:00:00 10 лютого 2017 року до 00:00:00 6 квітня 2017 року, це завдання буде виконуватися з випадковою затримкою впродовж періоду часу з 8:00 до 9:00 щопонеділка до зазначеної дати закінчення.


note

Установіть прапорець Викликати якнайшвидше, якщо пропущено подію, щоб негайно запустити завдання, якщо його не було запущено у визначений час.

Під час налаштування тигера за замовчуванням використовується часовий пояс ESET PROTECT Web Console. Окрім того, можна встановити прапорець Використовувати місцевий час цільового пристрою, щоб використовувати для тригера локальний часовий пояс цільового пристрою замість часового поясу консолі ESET PROTECT.

time_zone02

Динамічна група

Тригери динамічної групи доступні лише для завдань сервера.

Список учасників динамічної групи змінено – цей тригер спрацьовує, коли вміст динамічної групи змінюється. Наприклад, якщо клієнти приєднуються до певної динамічної групи або залишають її.

Розмір динамічної групи змінено відповідно до граничного значення – цей тригер спрацьовує, коли кількість клієнтів у динамічній групі стає вищою або нижчою за визначений поріг. Наприклад, якщо в даній групі стає більше 100 комп’ютерів.

Динамічний розмір групи, змінений протягом періоду часу – цей тригер спрацьовує, коли кількість клієнтів у динамічній групі змінюється протягом визначеного періоду часу. Наприклад, якщо кількість комп’ютерів у певній групі за годину збільшується на 10%.

Розмір динамічної групи змінено відповідно до еталонної групи – цей тригер спрацьовує, коли кількість клієнтів у підконтрольній динамічній групи змінюється відповідно до еталонної групи (статичної або динамічної). Наприклад, якщо інфіковано більше 10% усіх комп’ютерів (група Усі порівняно з групою Інфіковані).

Інше

Сервер запущено – доступно лише для завдань сервера. Викликається при запуску сервера Наприклад, цей тригер використовується для завдання синхронізації статичних груп.

Тригер Увійшов до динамічної групи – доступно лише для завдань клієнта. Цей тригер спрацьовує кожного разу, коли до динамічної групи приєднується пристрій.


note

Тригер Увійшов до динамічної групи доступний лише якщо в розділі Об’єкт вибрано динамічну групу. Тригер виконує завдання лише на тих пристроях, які приєдналися до динамічної групи після його створення. Щоб виконати його на всіх пристроях, що вже є в динамічній групі, необхідно запустити завдання вручну.

Тригер журналу подій – цей тригер спрацьовує, коли в журналах фіксується певна подія. Наприклад, якщо в журналі Сканування з’являється виявлений об’єкт. Цей тип тригера містить набір спеціальних параметрів для налаштувань обмеження виконання завдання.

Інструкція CRON – цей тригер спрацьовує в певний час і дату.