ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Yeni ESET Management Server'a bağlanmak üzere ESET PROTECT Agent için İlke oluşturma

Bu ilke ESET Management Agent ayarlarını modifiye ederek davranışını değiştirmenize olanak sağlar. Aşağıdaki adımlar özellikle, İstemci makineleri yeni bir ESET PROTECT Server'a taşırken faydalıdır.

Yeni ESET PROTECT Server IP adresi ayarlamak için yeni ilke oluşturun ve ilkeyi tüm istemci bilgisayarlara atayın. İlkeler > Yeni oluştur'u tıklatın.

Temel

İlkeniz için bir Ad girin. Açıklama alanı isteğe bağlıdır.

Ayarlar

Açılır listeden ESET Management Agent'ı seçip Bağlantı'yı genişletin ve bağlanılacak Sunucuların yanındaki Sunucu listesini düzenle'yi tıklatın.

admin_policies_wizard4

ESET PROTECT Agent'ın bağlanabileceği ESET Management Server adreslerinin bulunduğu listeyi içeren bir pencere açılır. Ekle'yi tıklatıp yeni ESET PROTECT Server'ın IP adresini Ana Bilgisayar alanına girin. Varsayılan ESET PROTECT Server 2222 bağlantı noktasından farklı bir bağlantı noktası kullanıyorsanız, özel bağlantı noktası numaranızı girin.

policy_connection_server

Listede birden çok girişiniz varsa ESET PROTECT Server'ların önceliğini değiştirmek için ok düğmelerini kullanın. Yeni ESET PROTECT Server'ınızın en üstte olduğundan emin olmak için önce çift yukarı ok düğmesini, ardından Kaydet'i tıklatın.

Ata

Bu ilkenin alıcıları olan istemcileri (tek tek bilgisayarları/mobil aygıtları veya tüm grupları) belirtin.

admin_pol_assign

Tüm Statik ve Dinamik Grupları ve üyelerini göstermek için Ata'yı tıklatın. İstediğiniz bilgisayarları veya grupları seçip Tamam'ı tıklayın.


important

Bir gruptaki tüm bilgisayarları atamak için Web Konsolu'nun yavaşlamasını önlemek üzere tek tek bilgisayarlar yerine grubu atayın.

Web Konsolu, çok sayıda bilgisayar seçmeniz halinde bir uyarı görüntüler.

select_targets

Özet

Bu ilke için ayarları gözden geçirin ve Bitir'i tıklatın. İlke, ESET PROTECT Server'a bir sonraki bağlantılarından sonra (Agent bağlantı aralığına bağlı olarak) hedeflere uygulanır.


note

İlkeyi hemen uygulamak için Bilgisayarlardaki hedeflerde Uyandırma Çağrısı Gönder işlemini çalıştırabilirsiniz.