ESET Online pomocník

Vyhľadať Slovenčina
Vyberte kategóriu
Vyberte kapitolu

Prihlasovacia obrazovka

Na prihlásenie do Web Console musí používateľ zadať prihlasovacie údaje (prihlasovacie meno a heslo). Predvolené prihlasovacie meno je Administrator.

Je tiež možné sa prihlásiť ako doménový používateľ (člen namapovanej bezpečnostnej skupiny domény) označením možnosti Prihlásiť do domény. Formát prihlásenia závisí od typu vašej domény:

Windows Active Directory: DOMAIN\username

Linux a virtuálne zariadenie ESET PROTECT LDAP: username@FULL.DOMAIN.NAME


note

Ak sa vám nedarí prihlásiť sa do Web Console alebo sa pri prihlasovaní zobrazí chybové hlásenie, pozrite si kapitolu Riešenie problémov – Web Console, kde nájdete navrhované riešenie daného problému.

Môžete si vybrať jazyk kliknutím na šípku roletového menu vedľa aktuálne zvoleného jazyka. Viac informácií nájdete v našom článku databázy znalostí.


note

Po takejto zmene jazyka sa však nebudú meniť všetky prvky rozhrania Web Console. Niektoré prvky (predvolené riadiace panely, politiky, úlohy atď.) sú vytvorené počas inštalácie ESET PROTECT On-Prem a ich jazyk nie je možné zmeniť.

Povoliť reláciu vo viacerých kartách – Web Console je možné otvoriť vo webovom prehliadači na viacerých kartách.

Po označení tejto možnosti bude každá karta s otvorenou reláciou Web Console v jednom prehliadači pripojená k tej istej relácii. Ak sa otvorí nová karta, všetky ostatné karty pripojené s rovnakým nastavením sa pripoja k tejto novej relácii. Pri odhlásení a ukončení relácie na ktorejkoľvek karte prebehne súčasne odhlásenie aj na všetkých ostatných kartách.

Ak daná možnosť označená nie je, na každej novej karte bude možné otvoriť samostatnú reláciu ESET PROTECT Web Console.

Zmeniť heslo/Použiť iný účet – umožňuje zmenu hesla alebo návrat späť do prihlasovacieho okna.

webconsole_change_password

Správa relácií a bezpečnostné opatrenia:

Zablokovanie IP adresy po neúspešnom prihlásení

Po 10 neúspešných pokusoch o prihlásenie z rovnakej IP adresy (napríklad použitím nesprávnych prihlasovacích údajov) bude ďalší prístup z tejto IP adresy dočasne zablokovaný. V takomto prípade sa zobrazí chybové oznámenie: Nepodarilo sa prihlásiť: Používateľ bol zablokovaný. Skúste to znova neskôr, prosím. Po 10 minútach sa pokúste prihlásiť znova pomocou správnych prihlasovacích údajov. Zablokovanie IP adresy nemá vplyv na spustené relácie.

Zablokovanie IP adresy používajúcej neplatné ID relácie

Ak je 15-krát zaznamenaná nesprávna identifikácia relácie z rovnakej IP adresy, bude prístup z tejto IP adresy zablokovaný na 15 minút. Toto sa nevzťahuje na relácie, ktorých platnosť vypršala. Ak sa vo webovom prehliadači vyskytne relácia, ktorej platnosť vypršala, nie je to považované za útok. Zablokovanie IP adresy na 15 minút platí pre všetky akcie (vrátane platných požiadaviek). Zablokovanie môže byť zrušené pomocou reštartovania nástroja Web Console (služba tomcat).