ESET Online pomocník

Vyhľadať Slovenčina
Vyberte kategóriu
Vyberte kapitolu

APN/ABM certifikát

ESET PROTECT MDM používa na registráciu zariadení so systémom iOS certifikát APN (Apple Push Notification), prípadne certifikát ABM (Apple Business Manager). Pred samotnou registráciou iOS zariadení do ESET PROTECT On-Prem je potrebné vytvoriť a podpísať APN certifikát na príslušnom portáli spoločnosti Apple. Uistite sa tiež, že máte platnú licenciu pre ESET PROTECT On-Prem.

Kliknite na Viac > Partnerské certifikáty, ďalej kliknite na Nový a potom vyberte možnosť APN/ABM certifikát.


note

Pre získanie APN certifikátu budete potrebovať Apple ID. Apple ID je potrebné pre prihlásenie do portálu Apple Push Certificates Portal, na ktorom je APN certifikát podpísaný spoločnosťou Apple.

APN certifikát má platnosť 1 rok. Ak sa blíži dátum uplynutia platnosti vášho certifikátu, postupujte podľa krokov nižšie a v kroku č. 2 sekcie „Certifikát“ vyberte možnosť Renew (Obnoviť).

Na získanie registračného ABM tokenu musíte mať vytvorený Apple ABM účet.

Vytvoriť požiadavku

Zadajte atribúty certifikátu (kód krajiny, názov organizácie atď.) a kliknite na Odoslať požiadavku.

APN_certificate

Stiahnuť

Stiahnite si váš CSR súbor (Certification Signing Request – Požiadavka na podpísanie certifikátu) súbor a Súkromný kľúč.

APN_certificate_download

Certifikát

1.Otvorte Apple Push Certificates Portal a prihláste sa pomocou vášho Apple ID.

2.Pre vytvorenie certifikátu kliknite na možnosť Create a Certificate.

3.Voliteľne je možné zadať poznámku. Kliknite na možnosť Choose File (Vybrať súbor), vyhľadajte CSR súbor, ktorý ste stiahli v predchádzajúcom kroku, a kliknite na Upload (Nahrať).

4.Po chvíli sa na obrazovke zobrazí potvrdenie o úspešnom vytvorení APNS certifikátu pre ESET Mobile Device Management Server.

5.Kliknite na Download (Stiahnuť) a APNS certifikát v podobe .pem súboru uložte do svojho počítača.

6.Zatvorte Apple Push Certificate Portal a prejdite nižšie do sekcie Upload (Nahrať).

APN_certificate_certificate


important

APNS certifikát bude potrebné zadať pri vytváraní politiky pre nástroj ESET Mobile Device Connector na umožnenie registrácie zariadení iOS prostredníctvom programu ABM, ako aj registrácie klasickým spôsobom.

Pri vytváraní registračného certifikátu ABM postupujte podľa týchto inštrukcií.

apns_cert

Nahrať

Po vykonaní krokov uvedených vyššie môžete vytvoriť politiku pre MDC na aktiváciu APNS pre umožnenie registrácie zariadení iOS. Následne môžete registrovať akékoľvek iOS zariadenie tak, že navštívite adresu https://<mdmcore>:<enrollmentport>/unique_enrollment_token z prehliadača zariadenia.

APN_certificate_upload