ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Bilgisayarlar listesini içe aktarma

ESET Management Agent ve ESET güvenlik ürünü dağıtımına önceki bölümden devam etmek için:

1.Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi'ni okuyup kabul ettikten sonra İleri'yi tıklayın.

2.Aşağıdaki seçeneklerinden birini belirleyin:

Metin dosyası (satır başına bir dosya): Ana bilgisayar adları veya IP adreslerini içeren bir dosya. Her bir IP adresi veya ana bilgisayar adı yeni bir satırda olmalıdır.

Yönetim konsolundan dışa aktarma: Ana bilgisayar adları veya IP adreslerini içeren bir dosya ESET PROTECT Web Konsolu'ndan dışa aktarılır.

3.Gözat'ı tıklayıp yüklemek istediğiniz dosyayı seçin ve İleri'yi tıklayın.

4.Uzaktan dağıtım için seçilen bilgisayarlar görüntülenir. Tüm bilgisayarların eklendiğinden emin olun ve İleri seçeneğini tıklayın.


important

Seçilen tüm bilgisayarların aynı platforma sahip olduğundan emin olun (64 bit veya 32 bit işletim sistemleri).

5.Gözat'ı tıklayın ve ESET PROTECT veya ESET PROTECT Cloud Web Konsolu'nda oluşturduğunuz toplu yükleyici paketini seçin.

Ayrıca Live Installer üzerinden oluşturulmuş olan ESET çevrim dışı yükleme paketini kullan (.dat dosyası) seçeneğini de belirleyebilirsiniz (yalnızca ESET PROTECT Cloud).

Yerel bilgisayarınızda başka güvenlik uygulamalarınız yoksa, ESET AV Remover aracını kullan seçeneğinin yanındaki onay kutusunun işaretini kaldırın. ESET AV Remover belirli uygulamaları kaldırabilir.

6.Hedef bilgisayarlar için giriş bilgilerini girin. Bilgisayarlar bir etki alanının üyesiyse, etki alanı yönetici giriş bilgilerini girin. Yerel yönetici giriş bilgileriyle oturum açıyorsanız, hedef bilgisayarlarda uzaktan UAC özelliğini devre dışı bırakmak gerekir. İsteğe bağlı olarak, Halihazırdaki kullanıcı giriş bilgilerini kullan seçeneğinin yanındaki onay kutusunu işaretleyebilirsiniz. Bunun ardından giriş bilgileri otomatik olarak doldurulur.

7.Dağıtım yöntemi, programları uzak makinelerde yürütmek için kullanılır. Tümleşik yöntem, Windows hata iletilerini destekleyen varsayılan ayardır. PsExec üçüncü taraf aracıdır ve tümleşik yönteme bir alternatiftir. Bu seçeneklerden birisini belirleyip İleri'yi tıklayın.

deploy_tool


important

PsExec seçeneğini belirlediyseniz araç PsExec Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi'ni kabul edemediğinden dağıtım işlemi başarısız olur. Başarılı bir dağıtım için komut satırını açın ve PsExec komutunu manuel olarak çalıştırın.

8.Yükleme işlemi başladığında, "Başarılı" iletisi görüntülenir. Dağıtımı tamamlamak için Bitir'i tıklayın. Dağıtım başarısız olursa daha fazla ayrıntı görmek için Durum sütunundaki Daha fazla bilgi'yi tıklayın. Dağıtım yapılamayan bilgisayarların listesini dışa aktarabilirsiniz. Dağıtım yapılamayan bilgisayarları dışa aktar alanının yanındaki Gözat'ı tıklayın ve listeyi kaydetmek istediğiniz .txt dosyasını seçtikten sonra Dağıtım yapılamayan bilgisayarı dışa aktar seçeneğini tıklayın.

deploy_tool_success

ESET Management Agent'ın düzgün bir şekilde çalıştığından emin olmak için istemci makinesindeki durum günlüğünü (C:\ProgramData\ESET\RemoteAdministrator\Agent\Logs\status.html) kontrol edin.


note

Dağıtım bir dizi nedene bağlı olarak başarısız olabilir. Dağıtımla ilgili bir sorun olursa Sorun giderme bölümünü veya ESET Management Agent dağıtımının doğrulanmış örnek senaryolarını okuyun.