ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Oturum açma ekranı

Kullanıcının Web Konsolu'na giriş yapması için kimlik bilgilerine (kullanıcı adı ve parola) ihtiyacı vardır.

Etki alanı kullanıcısı (eşleştirilen etki alanı güvenlik grubu üyesi) olarak giriş yapmak için Etki alanına giriş yap seçeneğinin yanındaki onay kutusunu işaretleyin. Kullanıcı adı biçimi etki alanınızın türüne bağlıdır:

Windows Active Directory: DOMAIN\username

Linux ve ESET PROTECT Virtual Appliance LDAP: username@FULL.DOMAIN.NAME


note

Giriş yaparken sorunlarla karşılaşıyor veya giriş yapmaya çalışırken hata mesajları alıyorsanız, sorununuzun çözümüne yönelik öneriler için Web Konsolu Sorun Giderme bölümüne bakın.

Dilinizi seçmek için halihazırda seçili olan dilin yanındaki açılır menü okunu tıklatın, ayrıntılar için Bilgi Bankası makalemize bakın.


note

Web konsolunun tüm öğelerinin dil değişikliğinden sonra değiştirilmeyeceğini lütfen unutmayın. Bazı öğeler (varsayılan kontrol panelleri, ilkeler, görevler vs.) ESET PROTECT yüklemesi sırasında oluşturulur ve dilleri değiştirilemez.

Oturuma birden çok sekmede izin ver- Web Konsolu tek bir tarayıcıda birden çok sekmede açılabilir.

Onay kutusu işaretlenirse, aynı tarayıcıdaki açık Web Konsolu oturumuna sahip sekmelerden her biri aynı oturuma bağlanır. Yeni bir sekme açılırsa, aynı ayarla bağlanan diğer tüm sekmeler bu yeni oturuma bağlanır. Sekmelerden birinde oturumdan çıkılırsa, tüm diğer sekmelerden de çıkılır.

Onay kutusu işaretlenmezse her yeni sekmede yeni ve bağımsız bir ESET PROTECT Web Konsolu oturumu açılır.

Parola Değiştir / Farklı Hesap Dene: Parolayı değiştirmenize veya giriş ekranına geri dönmenize olanak sağlar.

webconsole_change_password

Oturum yönetimi ve güvenlik ölçümleri:

Giriş IP adresi kilitIemesi

Aynı IP adresinden 10 başarısız giriş denemesi (örneğin yanlış giriş bilgileri kullanarak) yaptıktan sonra bu IP adresinden yapılan diğer giriş denemeleri geçici olarak engellenir. Bu, hata iletisiyle gösterilir: Oturum açılamadı: Kullanıcı engellendi. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. 10 dakika sonra, doğru kimlik bilgilerini kullanarak giriş yapın. Giriş denemeleri için getirilen IP adresi yasağı mevcut oturumları etkilemez.

Yanlış oturum kimliği adres kilitlemesi

Aynı IP adresinden 15 kez geçersiz oturum kimliği kullanıldıktan sonra, bu IP adresinin tüm diğer bağlantıları yaklaşık 15 dakika boyunca engellenir. Süresi dolan oturum kimlikleri sayılmaz. Tarayıcıda süresi dolan bir oturum kimliği varsa, bu bir saldırı olarak değerlendirilmez. 15 dakikalık IP adresi yasağı tüm eylemler içindir (geçerli istekler dahil). Yasak, Web Konsolu (tomcat hizmetini) yeniden başlatarak sürdürülebilir.