ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

ESET Management Agent otomatik yükseltme

ESET PROTECT yönetilen bilgisayarlardaki ESET Management Agent için otomatik yükseltme sağlar.

ESET Management Agent otomatik yükseltme gereksinimleri

ESET Management Agent 8.1 ve üzeri.

Agent otomatik yükseltme, ESET PROTECT server'ın 8.1 üzeri sürümünü yüklemenizin (veya ESET PROTECT server'ı 8.1 üzeri bir sürüme yükseltmenizin) ardından çalışmaya başlar.

ESET Management Agent otomatik yükseltmenin işleyiş şekli

Agent, yüklenmiş ESET PROTECT server'ın uyumlu olan en son sürümüne yükseltir. Bu sürüm genellikle yüklü ESET PROTECT server'ın sürümüdür (örneğin 10.1).

Agent otomatik yükseltme varsayılan olarak etkindir. Bu özelliği, ESET Management Agent ilkesi > Güncellemeler bölümüne gidip Otomatik yükseltmeyi etkinleştir düğmesini devre dışı bırakarak kapatabilirsiniz.

ESET Management Agent otomatik yükseltme işlemi, en son ESET Management Agent sürümünün depoya yayımlanmasının ardından yaklaşık iki hafta içinde tetiklenir.


note

Daha yeni bir ESET Management Agent sürümü mevcut olduğunda ve otomatik yükseltme henüz gerçekleşmediğinde, Agent yükseltme işlemini Kontrol Paneli > Bileşeni sürümü durumundan manuel olarak başlatabilirsiniz.

Alternatif olarak, ESET PROTECT Bileşenini Yükseltme istemci görevini kullanabilirsiniz.

Otomatik yükseltme tasarımı, ağda ve yönetilen bilgisayarlar üzerindeki etkinin artmasını önlemek için daha uzun bir sürede dağıtılan aşamalı bir yükseltme işlemi sağlar.

Meta verileri olmayan çevrim dışı bir depo kullanıyorsanız (örneğin, yükleyicileri paylaşılan bir ağ sürücüsüne kopyaladıysanız) otomatik güncellemeler çalışmaz. Otomatik güncellemeleri destekleyen bir çevrim dışı depo oluşturmak için Mirror Tool'u kullanabilirsiniz. Ayna Aracı çevrim dışı deposu otomatik güncellemeleri tüm ağda eş zamanlı olarak dağıtır (çevrim içi depo otomatik güncellemeleri yavaş yavaş dağıtır).