ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Bilgisayarı yönetimden kaldır

Bir cihazı yönetimden kaldırmak için Bilgisayarlar'ı tıklayıp bir cihaz seçin ve delete_default Yönet > manage_defaultKaldır'ı tıklayın. Açılan iletişim kutusunda, seçilen bilgisayarı yönetimden kaldırmak için gereken adımlar gösterilir.

remove_computer_from_management


important

Sonraki adıma geçerken önceki adımı başarılı bir şekilde tamamladığınızdan emin olun. Bu, doğru aygıt kaldırma için gereklidir.

1.Endpoint ayarlarını sıfırla - İlkeleri Yönet'i tıklatın ve yerel aygıt yönetimine izin vermek için tüm geçerli ilkeleri kaldırın. İlkeler bölümündeki İlke kaldırma kuralları'na bakın. Endpoint ürün kurulumuna erişmek için bir parola ayarlanmışsa parolayı kaldırmak için yeni bir ilke oluşturun (parola ayarlamayı seçin, ancak herhangi bir parola girmeyin). ESET Full Disk Encryption ile şifrelenen bilgisayarlar için şifre çözme adımlarını uygulayın.

2.Bilgisayar yönetimini durdur - Yönetmeyi durdurma görevi çalıştırın veya ESET Management Agent'ı ya da ESET güvenlik ürününü bir bilgisayardan yerel olarak kaldırın. Bu işlem, bilgisayar ile ESET PROTECT arasındaki bağlantıyı askıya alır.

3.Bilgisayarı veri tabanından kaldır - Bilgisayarın artık ESET PROTECT ürününe bağlanmadığından emin olduktan sonra bu bilgisayarı yönetilen aygıtlar listesinden kaldırabilirsiniz.

Lisansı seçilen bilgisayarda yüklenmiş olan tüm ESET ürünlerinden kaldırmak için Yüklenen ESET ürünlerini devre dışı bırakmak istiyorum onay kutusunu işaretleyin. Ayrıca ESET business ürünlerinin devre dışı bırakılması bölümüne de bakın.