Інтерактивна довідка ESET

Виберіть тему

Вірус

Комп’ютерний вірус — частина шкідливого коду, попередньо відкладена або додана до наявних файлів на комп’ютері. Віруси було названо на честь біологічних вірусів, оскільки, поширюючись від одного місця до іншого, вони використовують ті самі методи. До того ж, термін "вірус" часто неправильно застосовується для позначення всіх типів загроз. Поступово цей термін замінюється на більш точне поняття "шкідлива програма" (шкідливе програмне забезпечення).

Комп’ютерні віруси атакують переважно виконувані файли й документи. Іншими словами, вірус діє таким чином: після виконання інфікованого файлу зловмисний код викликається та виконується до виконання вихідної програми. Вірус може вразити будь-які файли, щодо яких у поточного користувача є дозвіл на запис.

Цілі комп’ютерних вірусів і наслідки зараження можуть бути різними. Деякі з них надзвичайно небезпечні, оскільки здатні навмисно видаляти файли з жорсткого диска. Деякі віруси, навпаки, не завдають реальної шкоди – вони лише дратують користувача й демонструють технічні навички їх авторів.

Якщо ваш комп’ютер інфіковано вірусом і цей вірус не вдається видалити, надішліть його в дослідницьку лабораторію ESET для ретельного аналізу. У деяких випадках інфіковані файли можуть бути змінені настільки, що їх видалення неможливе, тому вони мають бути замінені чистими копіями.