Pomoc online ESET

Wyszukaj Polski
Wybierz temat

Blokada programów typu Exploit

Blokada programów typu Exploit została zaprojektowana w celu wzmocnienia często wykorzystywanych typów aplikacji, takich jak przeglądarki internetowe, czytniki PDF, klienty poczty e-mail i komponenty Microsoft Office oraz ochrony przed atakami ROP. Jest domyślnie dostępna i włączona we wszystkich produktach ESET dla użytkowników domowych z systemem Windows, produktach ESET dla systemu Windows Server i produktach ESET dla punktów końcowych dla systemu Windows.

Jej działanie polega na monitorowaniu procesów pod kątem podejrzanych działań, które mogą wskazywać na wykorzystanie istniejącej luki w zabezpieczeniach.

Gdy blokada programów typu Exploit zidentyfikuje podejrzany proces, natychmiast go zatrzymuje i rejestruje dane dotyczące zagrożenia, które zostają następnie przesłane do systemu ESET LiveGrid® w chmurze. Te dane są przetwarzane przez laboratorium firmy ESET i wykorzystywane w celu zapewnienia wszystkim użytkownikom skuteczniejszej ochrony przed nieznanymi zagrożeniami oraz niespotykanymi dotąd atakami (nowo opublikowanym szkodliwym oprogramowaniem, na które nie ma jeszcze wstępnie skonfigurowanych środków zaradczych).