ESET interneto žinynas

Paieška Lietuviškai
Pasirinkite temą

Kirminas

Kompiuterio kirminas yra kenkėjišką kodą turinti programa, kuri atakuoja pagrindinius kompiuterius ir plinta tinklu. Pagrindinis skirtumas tarp viruso ir kirmino yra tai, kad kirminai gali daugintis / sklisti patys; jie nėra priklausomi nuo šeimininko failų (arba paleidimo sektorių). Kirminai plinta per el. pašto adresus jūsų kontaktų sąraše arba išnaudoja tinklo programų saugos spragas.

Todėl kirminai yra daug gyvybingesni nei kompiuterių virusai. Pasinaudodami didžiuliu interneto prieinamumu jie gali išplisti po visą pasaulį per kelias valandas ar net minutes nuo to laiko, kai buvo išleisti. Dėl šios galimybės nepriklausomai ir greitai daugintis jie yra daug pavojingesni nei kitų tipų kenkėjiškos programos.

Sistemoje suaktyvintas kirminas gali sukelti daug nepatogumų: jis gali naikinti failus, bloginti sistemos efektyvumą arba net deaktyvinti programas. Dėl savo prigimties kompiuterių kirminas kvalifikuojamas kaip „transporto priemonė“ kitų tipų įsiskverbimams.

Jeigu jūsų kompiuteris yra užkrėstas kirminu, rekomenduojame sunaikinti užkrėstus failus, nes juose gali būti kenkėjiškas kodas.