ESET-i veebispikker

Otsing Eesti
Valige teema

ESET LiveGrid®

ESET LiveGrid® (põhineb täiustatud hoiatussüsteemil ThreatSense.Net) kasutab andmeid, mille ESET-i kasutajad on saatnud kõikjalt maailmast, ja saadab need ESET-i uuringulaborisse. Kui esitate meile kahtlaste andmete näiteid ja metaandmeid, saame tänu lahendusele ESET LiveGrid® kohe reageerida ja hoida ESET-i uusimate ohtude suhtes ajakohasena.

ESET-i ründevarauurijad kasutavad teavet ülemaailmsete ohtude olemuse ja ulatuse kohta täpse ülevaate saamiseks, et saaksime keskenduda õigetele sihtmärkidele. ESET LiveGrid®-i andmetel on automaatse andmetöötluse prioriteetide määramisel oluline roll.

Peale selle kasutatakse selles mainesüsteemi, mis suurendab meie ründevaratõrjelahenduste üldist tõhusust. Kasutaja saab kontrollida töötavate protsesside või failide mainet otse programmis või kontekstimenüüs ning lisateave on saadaval ESET LiveGrid®-is. Kui kasutaja süsteemis kontrollitakse täitmisfaili või arhiivi, võrreldakse selle räsitähist andmebaasis valges ja mustas nimekirjas olevate failidega. Kui see leitakse valgest nimekirjast, on kontrollitud fail puhas ja sellele lisatakse ka edasistest skannidest välja jätmise lipp. Kui fail on mustas nimekirjas, tehakse selle ohu olemusest olenevalt asjakohased toimingud. Kui vastet ei leita, skannitakse faili põhjalikult. Skannimise tulemuste põhjal määratakse, kas fail on ohtlik või ohutu. See töömeetod suurendab skannimisjõudlust märkimisväärselt. Mainesüsteemiga saab ründevara näidiseid tõhusalt tuvastada juba enne, kui nende signatuurid laaditakse uuendatud viiruseandmebaasist kasutaja arvutisse (mis toimub mitu korda päevas).

Lisaks ESET LiveGrid® mainesüsteemile kogub ESET LiveGrid® tagasisidesüsteem teie arvuti kohta teavet, mis on seotud uute tuvastatud ohtudega. Teave võib sisaldada järgmist: faili näidis või koopia, kus oht tuvastati, selle faili tee, faili nimi, kuupäev ja kellaaeg, protsess, millega seoses oht teie arvutis esile kerkis, ning teave teie arvuti operatsioonisüsteemi kohta.


note

ESET LiveGrid® serverid

Meie ESET LiveGrid®-i serverid asuvad Bratislavas, Viinis ja San Diegos, kuid neid servereid kasutatakse ainult selleks, et vastata klientide taotlustele. Esitatud näidiseid töödeldakse Bratislavas Slovakkias.


example

Luba või keela ESET LiveGrid® ESET-i toodetel

Üksikasjalikumad ja illustreeritud juhised sellest, kuidas lubada või keelata ESET LiveGrid® ESET-i toodetel, leiate ESET-i teadmisvaramu artiklist.