ESET LiveGrid®

ESET LiveGrid® (nová generace systému včasného varování ESET ThreatSense.Net ) využívá data od uživatelů bezpečnostních produktů ESET z celého světa a zasílá je do virových laboratoří společnosti ESET. Díky podezřelým vzorkům a souvisejícím meta informacím dokážeme prostřednictvím tohoto systému okamžitě reagovat na nejnovější hrozby.

Analytici společnosti ESET používají získané informace k sestavení co nejpřesnějšího přehledu o rozsahu a povaze globálních hrozeb, což nám pomáhá soustředit se na správné cíle. Data z ESET LiveGrid® hrají důležitou roli při stanovování priorit v rámci automatizovaného zpracování.

Dále obsahuje systém reputace, který pomáhá zlepšovat celkovou efektivitu našeho anti-malware řešení. Každý spuštěný soubor nebo otevřený archiv je analyzován a opatřen unikátním identifikátorem (hashem), pomocí kterého je následně porovnáván vůči databázi povolených a blokovaných položek. Pokud je soubor nalezen na seznamu povolených, bude označen jako čistý a do budoucna bude vyloučen z kontroly. Pokud se nachází na seznamu blokovaných, provede se akce v závislosti na povaze hrozby. V případě, že nebude nalezena shoda v databázi, soubor bude zkontrolován. Následně na základě výsledku kontroly dojde k označení souboru podle toho, zda je čistý nebo infikovaný. To ve výsledku vede k nižšímu zatížení systému během kontroly počítače a zkrácení potřebné doby na kontrolu počítače. Tento systém reputace umožňuje účinnou detekci vzorků malwaru ještě před tím, než se jejich signatury dostanou do počítače uživatele prostřednictvím aktualizované virové databáze (k čemuž dochází několikrát denně).

Reputační systém ESET LiveGrid® a systém zpětné vazby ESET LiveGrid® shromažďuje z vašeho počítače pouze informace, které se týkají nové infiltrace. To může zahrnovat vzorek nebo kopii souboru, ve kterém se infiltrace objevila, název složky, kde se soubor nacházel, název souboru, informaci o datu a času detekce, způsob, jakým se infiltrace dostala do počítače, a informaci o používaném operačním systému.

example

Zapnutí nebo vypnutí ESET LiveGrid® v produktech ESET

Pro více informací a názornou ukázku, jak zapnout nebo vypnout ESET LiveGrid® v produktech ESET, přejděte do naší Databáze znalostí.

note

ESET LiveGrid® servery

Naše servery ESET LiveGrid® jsou umístěny v Bratislavě, Vídni a San Diegu – jsou zodpovědné za zasílání odpovědí na požadavky bezpečnostních produktů. Zpracování odeslaných vzorků probíhá výhradně v Bratislavě, Slovensko.