ESET LiveGrid®

ESET LiveGrid® (nová generace systému včasného varování ESET ThreatSense.Net ) využívá data od uživatelů bezpečnostních produktů ESET z celého světa a zasílá je do virových laboratoří společnosti ESET. Díky podezřelým vzorkům a souvisejícím metadatům dokážeme prostřednictvím ESET LiveGrid® okamžitě reagovat na nejnovější hrozby.

Analytici společnosti ESET používají získané informace k sestavení co nejpřesnějšího přehledu o rozsahu a povaze globálních hrozeb, což nám pomáhá soustředit se na správné cíle. Data z ESET LiveGrid® hrají důležitou roli při stanovování priorit v rámci automatizovaného zpracování.

Additionally, it implements a reputation system that helps to improve the overall efficiency of our anti-malware solutions. A user can check the reputation of running processes and files directly from the program's interface or contextual menu with additional information available from ESET LiveGrid®. When an executable file or archive is being inspected on a user’s system, its hashtag is first compared against a database of white- and blacklisted items. If it is found on the whitelist, the inspected file is considered clean and flagged to be excluded from future scans. If it is on the blacklist, appropriate actions are taken based on the nature of the threat. If no match is found, the file is scanned thoroughly. Based on the results of this scan, files are categorized as threats or non-threats. This approach has a significant positive impact on scanning performance. This reputation system enables effective detection of malware samples even before their signatures are delivered to the user’s computer via an updated virus database (which happens several times a day).

Na rozdíl od reputačního systému ESET LiveGrid®, shromažďuje systém zpětné vazby ESET LiveGrid® z vašeho počítače pouze informace, které se týkají nové infiltrace, tedy vzorek nebo kopie souboru, ve kterém se infiltrace objevila, název složky, kde se soubor nacházel, název souboru, informace o datu a času detekce, způsob, jakým se infiltrace dostala do počítače, a informace o používaném operačním systému.


note

ESET LiveGrid® servery

Naše servery ESET LiveGrid® jsou umístěny v Bratislavě, Vídni a San Diegu – jsou zodpovědné za zasílání odpovědí na požadavky bezpečnostních produktů. Zpracování odeslaných vzorků probíhá výhradně v Bratislavě na Slovensku.


example

Zapnutí nebo vypnutí ESET LiveGrid® v produktech ESET

Pro více informací a názornou ukázku, jak zapnout nebo vypnout ESET LiveGrid® v produktech ESET, přejděte do naší Databáze znalostí.