ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

ESET LiveGrid®

ESET LiveGrid® (nová generace systému včasného varování ESET ThreatSense.Net) využívá data od uživatelů bezpečnostních produktů ESET z celého světa a zasílá je do virových laboratoří ESET Research Lab. Díky podezřelým vzorkům a souvisejícím metadatům dokážeme prostřednictvím ESET LiveGrid® okamžitě reagovat na nejnovější hrozby.

Analytici společnosti ESET používají získané informace k sestavení co nejpřesnějšího přehledu o rozsahu a povaze globálních hrozeb, což nám pomáhá soustředit se na správné cíle. Data z ESET LiveGrid® hrají důležitou roli při stanovování priorit v rámci automatizovaného zpracování.

ESET LiveGrid® obsahuje systém reputace, který pomáhá zlepšovat celkovou efektivitu našich anti-malware řešení. Uživatel může zkontrolovat reputaci spouštěných procesů a souborů přímo z rozhraní programu nebo z kontextové nabídky, a získat tak dalších informace dostupné v ESET LiveGrid®. Každý spuštěný soubor nebo otevřený archiv je analyzován a opatřen unikátním identifikátorem (hashem), pomocí kterého je nejprve porovnáván vůči databázi povolených a blokovaných objektů. Pokud je nalezen na seznamu povolených, bude soubor označen jako čistý a do budoucna bude vyloučen z kontroly. V případě, že se nachází na seznamu blokovaných, provede se akce v závislosti na povaze hrozby. Pokud není nalezena shoda v databázi, bude soubor zkontrolován. Na základě výsledku kontroly dojde k označení souboru podle toho, zda je čistý nebo infikovaný. To ve výsledku vede ke zkrácení doby kontroly a nižšímu zatížení systému. Reputační systém umožňuje efektivní detekci vzorků škodlivého kódu ještě předtím, než jsou signatury kódu doručené do počítače prostřednictvím aktualizace detekčního jádra (k čemuž dochází několikrát denně).

Na rozdíl od reputačního systému ESET LiveGrid®, shromažďuje systém zpětné vazby ESET LiveGrid® z vašeho počítače pouze informace, které se týkají nové infiltrace, tedy vzorek nebo kopie souboru, ve kterém se infiltrace objevila, název složky, kde se soubor nacházel, název souboru, informace o datu a času detekce, způsob, jakým se infiltrace dostala do počítače, a informace o používaném operačním systému.


note

ESET LiveGrid® servery

Naše servery ESET LiveGrid® jsou umístěny v Bratislavě, Vídni a San Diegu – jsou zodpovědné za zasílání odpovědí na požadavky bezpečnostních produktů. Zpracování odeslaných vzorků probíhá výhradně v Bratislavě na Slovensku.


example

Zapnutí nebo vypnutí ESET LiveGrid® v produktech ESET

Podrobnější informace a názornou ukázku, jak zapnout nebo vypnout ESET LiveGrid® v produktech ESET najdete v článku Databáze znalostí.