ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Aktualizace

Pravidelná aktualizace programu ESET Smart Security Premium je základním předpokladem pro zajištění maximální bezpečnosti systému. Modul Aktualizace se stará o to, aby program používal nejnovější detekční a programové moduly.

Informace o aktuálním stavu aktualizace jsou zobrazovány na záložce Aktualizace v hlavním okně programu. Naleznete zde informaci o datu a čase poslední úspěšné aktualizace, zda jsou moduly aktuální, případně jestli není potřeba program aktualizovat.

Aktualizace se kontrolují, stahují a instalují automaticky, jejich dostupnost můžete ověřit kdykoli kliknutím na tlačítko Zkontrolovat aktualizace. Pravidelná aktualizace modulů a komponent je důležitým aspektem pro zachování plné ochrany před škodlivým kódem. Věnujte prosím pozornost konfiguraci a práci modulů. Chcete-li dostávat aktualizace, je třeba produkt aktivovat pomocí aktivačního klíče. Pokud jste tak neučinili během instalace, je nutné aktivovat ESET Smart Security Premium, abyste získali přístup k aktualizačním serverům společnosti ESET. Aktivační klíč vám byl zaslán e-mailem od společnosti ESET po zakoupení ESET Smart Security Premium.

PAGE_UPDATE

Aktuální verze – zobrazuje číslo verze ESET programu, který máte nainstalován.

Poslední úspěšná aktualizace – zobrazuje datum, kdy se program naposledy aktualizoval. Pokud nevidíte dnešní datum, moduly produktu nemusí být aktuální.

Poslední kontrola dostupnosti aktualizace – zobrazuje datum, kdy se program naposledy připojil k aktualizačním serverům a ověřil, zda není dostupná nová verze modulů.

Zobrazit všechny moduly – kliknutím si zobrazíte seznam používaných programových modulů.

Kliknutím na Zkontrolovat aktualizace zkontrolujte, zda máte nejnovější verzi ESET Smart Security Premium.


Průběh stahování

V případě, že jsou na aktualizačních serverech dostupné nové moduly, po kliknutí na tlačítko Zkontrolovat aktualizace se spustí proces stahování. Zároveň se zobrazí průběh stahování souboru aktualizace a zbývající čas do konce. Kliknutím na tlačítko Přerušit aktualizaci aktualizaci zastavíte.

PAGE_UPDATE_02


important

Za normálních okolností, při pravidelné a úspěšném stahování aktualizací, se v okně Aktualizace zobrazuje zelená fajfka. Pokud tomu tak není, program nepoužívá aktuální detekční moduly, čímž se zvyšuje riziko infiltrace. V takovém případě doporučujeme co nejdříve moduly aktualizovat.


Poslední úspěšná aktualizace

Pokud obdržíte informaci, že aktualizace modulů se nezdařila, může to být z následujících důvodů:

1.Neplatné předplatné – předplatné použité pro aktivaci je neplatné nebo vypršelo. V hlavním okně programu klikněte na Nápověda a podpora > Změnit předplatné a aktivujte produkt.

2.Při pokusu o stažení souboru aktualizace došlo k chybě – to může být způsobeno nesprávným nastavením připojení. Doporučujeme, abyste vyzkoušeli připojení k internetu (otevřením jakékoli webové stránky ve webovém prohlížeči). Pokud se stránka nenačte, děje se tak v situaci, kdy počítač připojen k internetu není nebo má problémy s připojením. Rovněž doporučujeme zkontrolovat, zda je počítač připojen k internetu, a ověřit, zda poskytovatel internetu nemá výpadek připojení.

PAGE_UPDATE_03


important

Po úspěšné aktualizaci ESET Smart Security Premium musíte restartovat vaše zařízení, aby se programové moduly aktualizovaly správně. Toto není vyloženě nutné po aktualizaci programových modulů.


note

Pro více informací přejděte do ESET Databáze znalostí.