ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Zastaralá verze Microsoft Windows

Problém

Pokoušíte se nainstalovat ESET Smart Security Premium na zařízeních s Windows 7, Windows 8 (8.1) a Windows Home Server 2011

ESET Smart Security Premium zobrazí oznámení Zastaralý operační systém během instalace nebo v hlavním okně programu

Detaily

Podle informací společnosti Microsoft skončila podpora systému Windows 8.1 v lednu 2023. Microsoft ukončil podporu Windows 7 k 14. lednu 2020. Další informace naleznete v článku Ukončení podpory systémů Windows 7 a Windows 8.1.

Z důvodu technických omezení je ESET Smart Security Premium ve verzi 16.0 poslední verzí, která bude podporovat operační systém Windows 7, Windows 8 (8.1) a Windows Home Server 2011. Následující informace se týkají ESET Smart Security Premium ve verzi 16.0:

ESET Smart Security Premium ve verzi 16.0 má podporu a dostává aktualizace pro systémy Windows 7, Windows 8 (8.1) a Windows Home Server 2011 v souladu s naší politikou Životního cyklu produktů ESET.

V systémech Windows 7, Windows 8 (8.1) a Windows Home Server 2011 nelze provést aktualizaci ESET Smart Security Premium z verze 16.0 na verzi 16.1 a novější.

Aktualizace operačního systému je důležitá z hlediska bezpečnosti obecně, nejen z důvodu, aby mohl ESET Smart Security Premium správně pracovat.

Řešení

K dispozici jsou následující možnosti:

Přejít na Windows 10 nebo Windows 11

Proces aktualizace je poměrně jednoduchý. Pouze zřídka dochází ke ztrátě dat. Před aktualizací na Windows 10:

1.Proveďte zálohu svých dat.

2.Pročtěte si na stránkách společnosti Microsoft často kladené otázky k přechodu 10 nebo často kladené otázky k přechodu 11 a následně proveďte aktualizaci operačního systému Windows

Přejděte k využití nového počítače či zařízení a převeďte si produkt ESET

Prostudujte si, jak přenést svůj produkt ESET do nového zařízení.

Skrýt oznámení o zastaralém operačním systému a pokračovat v používání Windows 7, Windows 8 nebo Windows 8.1 (nedoporučuje se)

Počítač s Windows 7, Windows 8 a Windows 8.1, jejichž podpora skončila, bude nadále fungovat, ale může se stát zranitelnějším před škodlivým kódem a jinými bezpečnostními hrozbami. Váš počítač již nebude dostávat aktualizace systému Windows (včetně aktualizací zabezpečení) a nebude možné nainstalovat nejnovější verzi ESET Smart Security Premium. Pro vypnutí oznámení:

1.V hlavním okně programu přejděte na záložku Nastavení > Rozšířená nastavení (F5) > Oznámení a klikněte na Změnit v na řádku Stavy aplikace.

2.V části Obecné odklikněte políčko Váš operační systém je zastaralý. Klikněte na tlačítko OK a OK.