ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Řešení problémů v síťové ochraně

Tento průvodce vám pomůže při řešení síťových problémů způsobených ESET firewallem. Nejprve z rozbalovacího menu vyberte časové období, ve kterém byla komunikace zablokována. Následně se zobrazí seznam zablokované komunikace konkrétní aplikace nebo zařízení společně s jejich reputací a počet blokování. Pro více informací o konkrétní komunikaci klikněte na možnost Detaily. Pokud se jedná o komunikaci, kterou potřebujete odblokovat, pokračujte dalším krokem.

Po kliknutí na tlačítko Odblokovat dojde k odblokování dříve blokované komunikace. Pokud stále komunikace nebude fungovat nebo problémy s aplikací/zařízením přetrvávají, vyberte možnost Aplikace stále nefunguje a veškerá komunikace aplikace/zařízení bude povolena. V případě přetrvávajících problémů doporučujeme před pokračováním restartovat počítač. Některá pravidla se uplatní až při dalším startu systému.

Pro zobrazení pravidel, které vytvořil průvodce, klikněte na možnost Zobrazit změny. Vytvořená pravidla si můžete kdykoli zobrazit v Rozšířeném nastavení (dostupném po stisknutí klávesy F5 v hlavním okně programu) v sekci Síťová ochrana > Firewall > Rozšířené > Pravidla.

Pokud potřebujete odblokovat komunikaci další aplikace nebo zařízení klikněte na možnost Odblokovat další.