Práce s ESET Smart Security Premium

Na záložce Nastavení ESET Smart Security Premium můžete konfigurovat úroveň ochrany počítače.

PAGE_SETUP

Záložka Nastavení obsahuje následující sekce:

ICON_COMPUTER_PROTECTION Ochrana počítače

ICON_INTERNET_PROTECTION Internetová ochrana

ICON_NETWORK_PROTECTION Síťová ochrana

ICON_SECURITY_TOOLS Bezpečnostní nástroje
 

Kliknutím na jednotlivý modul v nastavení jej můžete zapnout nebo vypnout.

V sekci Ochrana počítače můžete zapnout nebo vypnout následující moduly:

Rezidentní ochrana souborového systému – všechny soubory jsou kontrolovány v momentu, kdy je vytvoříte, otevřete nebo spustíte.

Správa zařízení – pomocí této součásti můžete uživatelům nastavovat, kontrolovat nebo blokovat přístupy k výměnným médiím (CD/DVD/USB aj.).

Host Intrusion Prevention System (HIPS) – systém HIPS monitoruje události uvnitř operačního systému a reaguje na ně na základě pravidel.

Herní režim – po aktivaci Herního režimu vás ESET nebude obtěžovat bublinovými upozorněními a sníží zátěž na CPU. Obdržíte varovnou zprávu o potenciální bezpečnostní hrozbě a hlavní okno se zbarví dooranžova.

Prostřednictvím modulu Ochrana webkamery máte pod kontrolou aplikace, které přistupují k webkameře počítače. Pro více informací klikněte sem.
 

V sekci Internetová ochrana můžete zapnout nebo vypnout následující moduly:

Ochrana přístupu na web – pokud je zapnuta, veškerá komunikace využívající protokol HTTP nebo HTTPS je kontrolována na přítomnost škodlivého kódu.

Ochrana poštovních klientů – zabezpečuje kontrolu poštovní komunikace přijímané prostřednictvím POP3(S) a IMAP(S) protokolu.

Antispamová ochrana – rozpozná a odstraní nevyžádanou poštu.

Anti-Phishingová ochrana – chrání uživatele před pokusy o získání hesel, bankovních dat a dalších důvěrných informací z webových stránek.

V sekci Síťová ochrana můžete zapnout nebo vypnout Firewall, Ochranu proti síťovým útokům (IDS) a Ochranu proti zapojení do botnetu.

V sekci Bezpečnostní nástroje můžete upravit nastavení následujících modulů:

Ochrana bankovnictví a online plateb –přidává do prohlížeče další vrstvu, která má chránit vaše finanční údaje během online transakcí. Aktivováním možnosti Zabezpečení všech prohlížečů zajistíte spuštění všech podporovaných prohlížečů v zabezpečeném režimu. Pro více informací přejděte do kapitoly Ochrana bankovnictví a online plateb.

Rodičovská kontrola – modul Rodičovská kontrola zabrání vašim dětem v přístupu na nevhodné nebo závadné stránky na internetu.

Anti-Theft – funkce ESET Anti-Theft ochrání vaše data v případě ztráty nebo odcizení zařízení a pomůže vám jej získat zpět.

Šifrování dat – po aktivování součásti ESET Secure Data můžete šifrovat svá data a zabránit zneužití soukromých a důvěrných informací.

Password ManagerESET Password Manager chrání vaše osobní údaje a pamatuje si za vás hesla.

Kromě toho jako rodiče můžete zakázat přístup na 40 předdefinovaných kategorií webových stránek, které jsou dále rozděleny na více než 140 podkategorií.

Pro opětovné zapnutí ochrany vypnutého bezpečnostního modulu klikněte na červený přepínač MODULE_DISABLED, čímž se zbarví dozelena MODULE_ENABLED.

note

Poznámka

Pokud vypnete výše uvedeným způsobem některý z bezpečnostních modulů, automaticky se znovu zapne po restartování počítače.

Pokud chcete zobrazit detailní nastavení modulů, klikněte na tlačítko Rozšířená nastavení nebo stiskněte klávesu F5. Pro načtení již existující konfigurace z konfiguračního souboru .xml nebo pro uložení aktuálního nastavení do souboru klikněte na Import a export nastavení. Pro více informací přejděte do kapitoly Import a export nastavení.