Ochrana bankovnictví a online plateb

Ochrana bankovnictví a plateb představuje další vrstvu ochrany, která má chránit vaše finanční údaje během online transakcí.

Ve většině případů se zabezpečený prohlížeč zajišťovaný ochranou bankovnictví a online plateb se spustí automaticky v právě otevřeném prohlížeči po navštívení známé stránky internetového bankovnictví.

K dispozici máte níže uvedené možnosti, jak se má Zabezpečený prohlížeč chovat:

Zabezpečit všechny prohlížeče – po aktivování této možnosti se budou všechny podporované prohlížeče spouštět v chráněném režimu. Díky tomu můžete prohlížeč webové stránky, používat internetové bankovnictví a provádět online transakce v jednom zabezpečeném okně prohlížeče, bez vynuceného přesměrování konkrétních stránek.

Povolit přesměrování chráněných webových stránek – tato možnost je výchozí a pokud je aktivní, tak to znamená, že webové stránky uvedené na seznamu chráněných stránek a interním seznamu bankovních institucí budou automaticky otevřeny v zabezpečeném prohlížeči. Pro jednotlivé stránky se však můžete rozhodnout, v jakém z prohlížečů (standardním nebo zabezpečeném) se daná stránka otevře.

Obě výše uvedené možnosti jsou vypnuté – Zabezpečený prohlížeč si můžete kdykoli spustit ručně po kliknutí v hlavním okně programu ESET Smart Security Premium na Nástroje > ICON_BPP Ochrana bankovnictví a online plateb nebo přímo z pracovní plochy pomocí zástupce ICON_BPP Ochrana bankovnictví a online plateb. V takovém případě se v zabezpečeném režimu spustí internetový prohlížeč, který máte ve Windows nastaven jako výchozí.

Pokud si chcete upravit chování Zabezpečeného prohlížeče, přejděte do kapitoly Rozšířená nastavení ochrana bankovnictví a online plateb. Funkci pro zabezpečení všech prohlížečů naleznete rovněž přímo v hlavním okně programu ESET Smart Security Premium. Kdykoli ji můžete aktivovat nebo deaktivovat pomocí přepínače Zabezpečení všech prohlížečů, který naleznete v sekci Nastavení > Bezpečnostní nástroje.

Pro zajištění zabezpečeného prohlížení internetu je nezbytné použití HTTPS šifrované komunikace. Ochrana bankovnictví a online plateb podporuje níže uvedené internetové prohlížeče:

Internet Explorer 8.0.0.0+

Microsoft Edge 83.0.0.0+

Google Chrome 64.0.0.0+

Firefox 24.0.0.0+

Více informací o ochraně bankovnictví a online plateb naleznete v ESET Databázi znalostí:

Jak používat ochranu bankovnictví a online plateb?

Jak zapnout nebo vypnout ESET Ochranu bankovnictví a online plateb

Jak dočasně nebo trvale vypnout ESET Ochranu bankovnictví a online plateb

Ochrana bankovnictví a online plateb – nejčastější chyby

ESET Slovník pojmů | Ochrana bankovnictví a online plateb