Aké novinky prináša táto verzia?

Aké novinky prináša ESET Smart Security Premium 13.0

Vylepšenia funkcie Zariadenia v domácej sieti

Lepšia detekcia zariadení – zistite, čo sa deje vo vašej sieti Wi-Fi, a vyťažte maximum zo svojich pripojených zariadení a inteligentného domáceho systému. Získajte podrobné informácie o všetkých zariadeniach vrátane IP a MAC adresy, názvu zariadenia, modelu a výrobcu.

Lepšie riešenie problémov – funkcia Zariadenia v domácej sieti vám pomôže pri riešení zistených problémov so sieťou alebo zariadeniami, ako aj pri riešení najbežnejších problémov (napr. slabé heslo routera).

PAGE_HOMENETWORK_ROUTER

Viac sa dozviete na stránkach pomocníka k programu

Secure Data

Spustiteľný súbor Secure Data je možné skopírovať na USB kľúč, keď vyberiete šifrovanie vymeniteľnej jednotky. Akonáhle USB kľúč nakonfigurujete pre Secure Data, môžete ho pripojiť k akémukoľvek počítaču, ktorý nemá nainštalovaný ESET Smart Security Premium.

Viac sa dozviete na stránkach pomocníka k programu

Vylepšenia systému HIPS a rozšírená detekcia

Nový programový modul HIPS zahŕňa hĺbkovú kontrolu správania, ktorá analyzuje správanie všetkých programov spustených na počítači a upozorní vás na zachytené škodlivé správanie.

Viac o systéme HIPS sa dozviete na stránkach pomocníka k programu

Pokročilé strojové učenie

Pokročilé strojové učenie predstavuje pokročilú vrstvu ochrany, ktorá zlepšuje detekciu na základe strojového učenia. Viac o tomto type ochrany sa dočítate v slovníku pojmov.

Novinky priamo v programe

Spôsob komunikácie v rámci programu, ktorý spoločnosti ESET umožní predstaviť koncovým používateľom kľúčové vlastnosti a zmeny pri aktualizácii na novú verziu produktu.

Vyšší výkon a nižšia záťaž na systém

ESET Smart Security Premium bol navrhnutý tak, aby bol šetrný k systémovým zdrojom a umožňoval vám naplno využívať výkon vášho počítača, no zároveň poskytoval maximálnu ochranu pred novými druhmi hrozieb.

Lepšia antiphishingová ochrana

Nové programové súčasti sú založené na ochrane pred homoglyfickými útokmi. Homoglyfický útok je podvodný trik, v rámci ktorého sa útočník snaží oklamať koncových používateľov tak, že nahradí znaky v adresách inými, no na pohľad podobnými znakmi. Napríklad e­mail, ktorý sa navonok prezentuje ako správa z vašej banky, sa môže pokúsiť presmerovať vás na falošnú webovú stránku.

Viac o antiphishingovej ochrane sa dozviete na stránkach pomocníka k programu

ESET Password Manager

Správca hesiel chráni a uchováva vaše heslá a osobné údaje. Verzia 2 zahŕňa dvojúrovňové overovanie a správu viacerých zariadení, a takisto umožňuje zdieľať heslá a prihlasovacie údaje s priateľmi.

Online pomocník pre ESET Password Manager


Aké novinky prináša ESET Smart Security Premium 13.1

Pokročilé strojové učenie

Pokročilé strojové učenie predstavuje pokročilú vrstvu ochrany, ktorá vylepšuje detekciu na základe strojového učenia. Viac o tomto type ochrany sa dočítate v slovníku pojmov. Pri nastavení detekčného jadra sa už viac nepoužíva zapínanie/vypínanie pomocou prepínača ako vo verzii 13.0 a starších. Prepínacie tlačidlá sú nahradené štyrmi úrovňami nastavenia – prísne, vyvážené, mierne a vypnuté.

Vylúčenia

Došlo k zmenám v rámci vylúčení. Výkonnostné vylúčenia umožňujú vylúčiť konkrétne súbory a priečinky z kontroly. Vylúčenia detekcií zase umožňujú vylúčiť detegované objekty z procesu liečenia zadefinovaním názvu detekcie, cesty alebo hash.

Ochrana online platieb

Vylepšenia ochrany online platieb


Ďalšie informácie o nových funkciách programu ESET Smart Security Premium vrátane ilustračných obrázkov nájdete v nasledujúcom článku Databázy znalostí spoločnosti ESET:

Čo je nové v produktoch ESET určených pre domácnosti?