Inštalácia

Existuje niekoľko spôsobov, ako nainštalovať ESET Smart Security Premium na počítač. Dostupnosť nižšie uvedených spôsobov inštalácie sa môže líšiť v závislosti od krajiny a spôsobu distribúcie inštalačného súboru:

Live inštalátor si môžete stiahnuť z webovej stránky spoločnosti ESET. Tento inštalačný balík je univerzálny pre všetky jazyky (používateľ si môže zvoliť preferovaný jazyk). Zaberá málo miesta na disku a všetky potrebné súbory na inštaláciu programu ESET Smart Security Premium sa stiahnu automaticky z internetu.
 

Offline inštalácia sa väčšinou používa v prípade, že ste si zakúpili balík produktu v podobe inštalačného CD/DVD. Tento typ inštalácie sa vykonáva pomocou inštalačného súboru vo formáte .exe. Veľkosť súboru je väčšia ako v prípade Live inštalátora, pričom sa nevyžaduje internetové pripojenie a nie je potrebné sťahovať ďalšie súbory na to, aby mohla byť inštalácia vykonaná.

important

Dôležité

Predtým, ako začnete inštalovať ESET Smart Security Premium sa uistite, že nemáte nainštalovaný antivírusový program od inej spoločnosti. Medzi dvoma antivírusovými programami môže dochádzať ku konfliktu. Odporúčame preto odinštalovať akýkoľvek iný antivírusový program zo systému. Viac informácií o odinštalovaní antivírusových programov nájdete v nasledujúcom článku Databázy znalostí spoločnosti ESET.