Дії в разі виявлення загрози

Загрози можуть проникати в систему через різні точки входу, наприклад веб-сторінки, спільні папки, електронну пошту або знімні пристрої (USB, зовнішні диски, CD-диски, DVD-диски, дискети тощо).

Стандартна поведінка

ESET Smart Security Premium захищає систему, виявляючи загрози за допомогою наведених нижче методів.

Захист файлової системи в режимі реального часу

Захист доступу до Інтернету

Захист поштового клієнта

Сканування комп’ютера за вимогою

Кожна з цих опцій використовує стандартний рівень очистки та намагається видалити файл і перемістити його до карантину або перервати підключення. В області сповіщень у нижньому правому куті екрана відобразиться відповідне вікно. Докладніше про рівні очистки та поведінку можна прочитати в розділі Очистка.

ANTIVIRUS_BEHAVIOR_01

Очистка та видалення

Якщо попередньо визначеної дії для модуля захисту файлової системи в режимі реального часу немає, на екрані відобразиться вікно тривоги, у якому вам буде запропоновано вибрати дію самостійно. Зазвичай у цьому вікні доступні такі дії: Очистити, Видалити та Пропустити. Не рекомендується вибирати опцію Пропустити, оскільки в такому разі інфіковані файли залишатимуться неочищеними. Винятком є випадки, коли ви впевнені, що файл безпечний і його виявлено помилково.

ANTIVIRUS_BEHAVIOR_AND_USER_INTERACTION_01

Очистку слід виконувати, якщо файл атаковано вірусом, який додав до нього шкідливий код. У цьому разі спершу потрібно спробувати очистити файл, щоб повернути його до початкового стану. Якщо файл складається виключно зі шкідливого коду, файл видаляється.

Якщо інфікований файл "заблоковано" або він використовується системним процесом, його буде видалено лише після розблокування (зазвичай після перезапуску системи).

Кілька загроз

Якщо певні інфіковані файли не вдалось очистити під час сканування комп’ютера (або для рівня очистки вибрано значення Без очистки), відкривається вікно тривоги із пропозицією вибрати для них дію. Виберіть дії для файлів (дії встановлюються окремо для кожного файлу у списку), після чого клацніть Готово.

Видалення файлів з архівів

У режимі очистки за замовчуванням архів буде видалятися повністю лише в тому випадку, якщо містить виключно інфіковані файли й жодного чистого. Іншими словами, якщо архів також містить безпечні файли, він не видалятиметься. Будьте обережні, запускаючи сканування з ретельною очисткою. У ході цієї процедури архів видалятиметься, якщо в ньому виявлено принаймні один інфікований файл, незалежно від стану інших.

 
Якщо на комп’ютері спостерігаються ознаки діяльності шкідливих програм (наприклад, система працює повільніше, ніж звичайно, часто зависає тощо), рекомендується виконати наведені нижче дії.

1.Відкрийте ESET Smart Security Premium і натисніть "Сканування комп’ютера".

2.Натисніть Сканування комп’ютера (докладніше можна прочитати в розділі Сканування комп’ютера).

3.Після завершення сканування перегляньте в журналі кількість перевірених, інфікованих і очищених файлів.

Якщо необхідно перевірити лише певну частину диска, натисніть Вибіркова перевірка та виберіть об’єкти для сканування на наявність вірусів.