Батьківський контроль

У модулі "Батьківський контроль" міститься набір автоматизованих засобів, які допомагають батькам захистити своїх дітей і встановити обмеження на користування пристроями та службами. Основна мета – завадити дітям або неповнолітнім користувачам переглядати веб-сторінки з неприйнятним або шкідливим вмістом.

Батьківський контроль дає змогу блокувати веб-сторінки, які можуть містити потенційно образливі матеріали. Також батьки можуть заборонити доступ до певних попередньо визначених категорій (більше 40) і підкатегорій (більше 140) веб-сайтів.

Щоб активувати функцію батьківського контролю в окремому обліковому записі, виконайте наведені нижче дії.

1.За замовчуванням у ESET Smart Security Premium батьківський контроль вимкнено. Існує два методи активації функції батьківського контролю.

oНатисніть MODULE_INACTIVE на вкладці Параметри > Інструменти захисту > Батьківський контроль головного меню програми та змініть статус функції батьківського контролю на "Ввімкнено".

oНатисніть клавішу F5, щоб перейти до дерева Додаткові параметри, відкрийте вкладку Інтернет і електронна пошта і виберіть Батьківський контроль, після чого натисніть перемикач поруч з елементом Додати до системи.

2.У головному вікні програми натисніть Параметри > Інструменти захисту > Батьківський контроль. Навіть якщо позначка Увімкнено відображається поруч з елементом Батьківський контроль, потрібно налаштувати цю функцію для відповідного облікового запису. Для цього натисніть Захистити обліковий запис дитини або Батьківський обліковий запис. У наступному вікні вкажіть дату народження. Це потрібно для визначення рівня доступу, а також установлення рекомендацій щодо веб-сторінок, прийнятних для цього віку. Після цього функцію батьківського контролю буде ввімкнуто для вказаного облікового запису користувача. Під назвою облікового запису натисніть Заблокований вміст і налаштування…, а тоді дозвольте чи заблокуйте категорії на вкладці Категорії. Щоб дозволити чи заблокувати окремі сторінки, які не входять до жодної категорії, відкрийте вкладку Виключення.

PAGE_SETTINGS_PARENTAL

Якщо натиснути Параметри > Інструменти захисту > Батьківський контроль у головному вікні продукту ESET Smart Security Premium, у цьому вікні відобразяться наведені нижче параметри.

Облікові записи користувачів Windows

Якщо для наявного облікового запису створено роль, вона відображатиметься тут. Перемістіть повзунок MODULE_INACTIVE так, щоб поруч із пунктом "Батьківський контроль" для цього облікового запису відображалася зелена позначка MODULE_ENABLED. В активному обліковому записі натисніть Заблокований вміст і налаштування…,  щоб переглянути відповідний список дозволених категорій веб-сторінок, а також заблокованих і дозволених веб-сторінок.

important

Увага!

Створюючи новий обліковий запис (наприклад, для дитини), дотримуйтеся наведених нижче покрокових інструкцій для ОС Windows 7 або Windows Vista.

1.Відкрийте розділ Облікові записи користувачів, натиснувши кнопку Пуск (у нижньому лівому куті робочого столу), виберіть Панель керування, а потім – Облікові записи користувачів.

2.Натисніть Керування обліковим записом користувача. Якщо відобразиться запит на підтвердження або введення пароля адміністратора, введіть його або підтвердьте наступну дію.

3.Натисніть Створення облікового запису.

4.Введіть ім’я облікового запису користувача й натисніть Створення облікового запису.

5.Відкрийте вкладку "Батьківський контроль" у головному вікні програми ESET Smart Security Premium знову. Для цього натисніть Параметри > Інструменти захисту > Батьківський контроль.

Вміст нижньої частини вікна

Додавання виключення для веб-сайту…  – ви можете дозволити або заблокувати конкретний веб-сайт для кожного батьківського облікового запису окремо.

Показати журнал – відображає докладний журнал із даними про активність засобу батьківського контролю (заблоковані сторінки, облікові записи, для яких блокувалися сторінки, категорії тощо). Ви можете також застосувати до цього журналу фільтр на основі вибраних критеріїв, натиснувши MODULE_INACTIVE Фільтрація.

Батьківський контроль

Після вимкнення батьківського контролю з’явиться вікно Вимкнути батьківський контроль. Тут указується проміжок часу, протягом якого захист буде вимкнено. Потім ця опція змінюється на Призупинено чи Повністю вимкнено.

Дуже важливо захистити параметри ESET Smart Security Premium за допомогою пароля. Пароль установлюється в розділі Параметри доступу. Якщо пароль не встановлено, з’явиться попередження Захистіть усі параметри за допомогою пароля. Це потрібно, щоб запобігти внесенню будь-яких несанкціонованих змін. Обмеження, установлені в розділі "Батьківський контроль", впливають лише на облікові записи користувачів зі стандартним доступом. Користувач із правами адміністратора може подолати будь-яке обмеження, тому визначені налаштування не матимуть сили.

Зв’язок HTTPS (SSL) не фільтрується за замовчуванням. Тому функція батьківського контролю не може заблокувати веб-сторінки, що починаються з https://. Щоб увімкнути цю функцію, активуйте налаштування Увімкнути фільтрацію протоколу SSL/TLS в дереві Додаткові параметри меню Інтернет і електронна пошта > SSL/TLS.

note

ПРИМІТКА

Для належного функціонування батьківського контролю потрібно ввімкнути параметри Фільтрація вмісту протоколів програм, Перевірка протоколу HTTP та Брандмауер. Усі ці функції ввімкнено за замовчуванням.