Сканування комп’ютера

Сканер за вимогою – це важлива частина антивірусного програмного забезпечення. Він використовується для сканування файлів і папок на комп’ютері. З точки зору безпеки важливо перевіряти комп’ютер не лише в разі підозри на наявність зараження, а й регулярно – як превентивний захід захисту. Рекомендується регулярно виконувати ретельне сканування системи, щоб виявляти віруси, які не розпізнаються модулем захисту файлової системи в режимі реального часу під час запису на диск. Це може статися, якщо наразі захист файлової системи в режимі реального часу вимкнено, обробник виявлення застарів або файл не класифіковано як вірус під час збереження на диск.

SCANNER_MAIN

Доступні два типи Сканування комп’ютера. Функція Сканування комп’ютера швидко перевіряє систему. При цьому не потрібно вказувати параметри перевірки. Вибіркова перевірка передбачає вибір попередньо визначених профілів для спеціальних розташувань, а також дає змогу вибрати окремі об’єкти сканування.

Додаткову інформацію про процедуру сканування див. у розділі Хід сканування.

ICON_SCAN Сканування комп’ютера

Ця функція дає змогу швидко запускати перевірку комп’ютера й очищати інфіковані файли без втручання користувача. Перевага функції "Сканування комп’ютера" полягає в тому, що нею просто користуватися й не потрібно детально налаштовувати сканування. Цей тип сканування перевіряє всі файли на локальних дисках і автоматично очищає або видаляє виявлені загрози. Для рівня очистки автоматично вибирається параметр за замовчуванням. Докладніше про типи очистки можна прочитати в розділі Очистка.

Також можна скористатися функцією Сканування перетягуванням. Щоб просканувати файл або папку вручну, натисніть відповідний елемент і, не відпускаючи кнопку миші, перемістіть курсор у позначену область, а потім відпустіть кнопку. після цього програма переміститься на передній план.

 

У меню Параметри розширеного сканування доступні наведені нижче опції.

ICON_CUSTOM_SCAN Спеціальна перевірка

За спеціальної перевірки вказуються параметри сканування (наприклад, об’єкти та методи). Перевага спеціальної перевірки полягає в тому, що користувач може детально настроїти всі параметри. Конфігурації можна зберегти в користувацьких профілях сканування. Такий метод ефективний, якщо сканування регулярно виконується з однаковими параметрами.

ICON_REMOVABLE_SCAN Сканування змінних носіїв

Цей тип сканування схожий на функцію "Сканування комп’ютера", оскільки виконується швидкий запуск перевірки змінних носіїв (наприклад, CD/DVD/USB), наразі під’єднаних до комп’ютера. Такий тип сканування може знадобитися, коли ви під’єднуєте до комп’ютера флеш-пам'ять USB, і вам потрібно перевірити її на відсутність шкідливого ПЗ й інших загроз.

Цей тип сканування також можна запустити, якщо натиснути Вибіркова перевірка, вибрати пункт Змінний носій у розкривному меню Об’єкти сканування, після чого натиснути Сканувати.

ICON_REPEAT_SCAN Повторити останнє сканування

Дає змогу швидко запустити сканування з налаштуваннями, які застосовувалися під час останнього сканування.

 

У розкривному меню Дія після сканування можна вибрати пункт Пропустити, Завершення роботи або Перезавантажити. Дії Перейти в режим сну або Перейти в режим глибокого сну доступні в залежності від налаштувань живлення та режиму сну в операційний системі вашого комп’ютера. Вибрана дія запуститься після завершення всіх виконуваних процесів сканування. Якщо вибрано параметр Завершення роботи, після завершення сканування впродовж 30 секунд відображатиметься вікно підтвердження вимкнення (клацніть Скасувати, щоб скасувати вимкнення за запитом). Більш докладну інформацію див. в розділі Додаткові параметри сканування.

note

Примітка

Сканування комп’ютера рекомендується виконувати принаймні раз на місяць. Сканування можна налаштувати як заплановане завдання в меню Інструменти > Інші інструменти > Планувальник. Додавання до розкладу завдання щотижневого сканування комп’ютера