Моніторинг домашньої мережі

Моніторинг домашньої мережі допомагає виявити такі вразливості маршрутизатора в домашній мережі, як відкриті порти або ненадійний пароль маршрутизатора. За допомогою цієї функції також можна легко відкрити список підключених до домашньої мережі та згрупованих за типами пристроїв (наприклад, принтери, маршрутизатори, мобільні пристрої тощо). Програма не змінює конфігурацію вашого маршрутизатора. Ви маєте внести зміни самі через спеціальний інтерфейс маршрутизатора. Домашні маршрутизатори можуть бути дуже вразливими до шкідливих програм, які використовуються для запуску розподілених атак «відмова в обслуговуванні» (DDoS-атак). Якщо користувач не змінить пароль роутера за замовчуванням, зловмисники можуть легко вгадати його, увійти на маршрутизатор і змінити його конфігурацію або порушити безпеку мережі.

warning

Попередження

Наполегливо рекомендуємо створити надійний пароль, який має значну довжину та включає числа, символи й великі букви. Щоб пароль було складніше підібрати, використовуйте поєднання різних типів символів.

Усі підключені до вашої мережі пристрої відображаються в режимі Sonar. Наведіть курсор миші на піктограму пристрою, щоб переглянути основні відомості про нього (наприклад, назву мережі, коли востаннє користувач був у мережі). Натисніть піктограму пристрою, щоб переглянути докладні відомості про нього.

Щоб показати інформацію про всі підключені пристрої в поданні списку, натисніть піктограму ICON_LIST_VIEW. У поданні списку відображаються ті самі дані, що й у режимі Sonar. За допомогою розкривного меню можна відфільтрувати пристрої за вказаними далі критеріями.

Пристрої, підключені лише до поточної мережі

Пристрої без категорії

Пристрої, підключені до всіх мереж

На модулі моніторингу домашньої мережі з’являються два наведених нижче типи сповіщень.

До мережі підключено новий пристрій. Сповіщення відображається, якщо до мережі підключається новий пристрій, коли користувач уже під’єднався.

Знайдено нові мережеві пристрої. Таке сповіщення відображається, якщо після відновлення сеансу підключення у списку вказано нові виявлені пристрої.

note

ПРИМІТКА

Обидва типи сповіщень інформують користувача про те, що до його мережі намагається підключитися неавторизований пристрій.

note

ПРИМІТКА

Нещодавно підключені пристрої відображаються ближче до маршрутизатора, щоб їх було легше помітити.

Моніторинг домашньої мережі допомагає виявити вразливості маршрутизатора й підвищити рівень безпеки, коли ви підключаєтеся до зовнішньої мережі.

Натисніть Сканування мережі, щоб уручну відсканувати мережу, до якої ви наразі підключені.

Можна вибрати один із таких параметрів сканування:

Сканувати все

Сканувати лише маршрутизатор

Сканувати лише пристрої

warning

Попередження

Скануйте лише власну мережу! Такі дії в мережах інших людей можуть становити потенційну небезпеку.

PAGE_HOMENETWORK

Після завершення сканування відображається сповіщення з посиланням на основну інформацію про пристрій. Також можна двічі натиснути ім’я підозрілого пристрою в поданні списку або режиму Sonar. Натисніть Вирішити проблему, щоб переглянути інформацію про нещодавно заблоковані спроби підключення. Більш докладна інформація про виправлення неполадок із брандмауером.