Додавання маски URL-адреси

Перед введенням потрібної адреси/маски домену виконайте інструкції, наведені в цьому діалоговому вікні.

Програма ESET Smart Security Premium дає змогу користувачеві заблокувати доступ до визначених веб-сайтів, перешкоджаючи веб-браузеру відображати їх вміст. Окрім того, можна вказати адреси, які мають бути виключені з перевірки. Якщо повне ім’я віддаленого сервера невідоме або користувач бажає вказати цілу групу віддалених серверів, для визначення такої групи можна використовувати так звані маски. Маски містять символи "?" та "*":

"?" представляє окремий символ;

"*" представляє текстовий рядок.

Наприклад, маска *.c?m описує всі адреси, остання частина яких починається з літери "c", закінчується літерою "m" і містить будь-який символ між ними (.com, .cam тощо).

До послідовності "*." застосовуються особливі правила, якщо вона стоїть на початку імені домену. По-перше, у цьому випадку символ узагальнення "*" не відповідає символу скісної риски (/). Це запобігає виникненню можливості обійти маску. Наприклад, маска *.domain.com не відповідатиме http://anydomain.com/anypath#.domain.com (такий суфікс можна додати до будь-якої URL-адреси й це не вплине на завантаження). По-друге, у цьому особливому випадку послідовність "*." також відповідатиме пустому рядку. Саме тому за допомогою однієї маски можна охопити весь домен разом із субдоменами. Наприклад, маска *.domain.com також відповідатиме http://domain.com. Використання *domain.com буде помилковим, оскільки така маска також відповідатиме http://anotherdomain.com.