Виключення процесів

Функція «Виключення процесів» дозволяє виключати процеси програм із компонента «Захист файлової системи в режимі реального часу». Щоб підвищити швидкість резервного копіювання, забезпечити цілісність процесу й доступність служб під час резервного копіювання застосовуються деякі методи, які конфліктують із системою захисту від шкідливого програмного забезпечення на рівні файлів. Єдиний дієвий спосіб уникнути обох ситуацій — деактивувати програму захисту від шкідливого програмного забезпечення. Якщо певні процеси (наприклад, процеси резервного копіювання) виключено, усі операції з файлами, пов’язані з цими виключеними процесами, ігноруються й розглядаються як безпечні. Це дозволяє мінімізувати перешкоди для процесу резервного копіювання. До створення виключень необхідно підходити обачно, адже виключений із перевірки інструмент резервного копіювання може отримати доступ до інфікованих файлів, а відповідне попередження системи безпеки не буде ініційоване. Саме тому розширені дозволи доступні тільки в модулі захисту в режимі реального часу.

note

Примітка

Слід чітко розуміти значення параметрів Виключені розширення файлів, Виключення HIPS та Виключення папки (файлу).

Виключення процесів допомагають мінімізувати ризик потенційних конфліктів і підвищити швидкодію виключених програм, що позитивно впливає на загальну швидкодію й стабільність операційної системи. Виключення процесу (програми) — це виключення відповідного виконуваного файлу (.exe).

Можна додати виконувані файли в список виключених процесів у розділі Додаткові параметри (F5) > Ядро виявлення > Виключення процесів.

Ця функція призначена для виключення інструментів резервного копіювання. Виключення процесу інструмента резервного копіювання зі сканування не тільки забезпечує стабільність системи, але й виключає негативний вплив сканування на продуктивність резервного копіювання, оскільки воно не вповільнюється під час сканування.

example

Приклад

Щоб відкрити вікно керування Виключення процесів, клацніть Змінити. У цьому вікні можна додати виключення й знайти виконуваний файл (наприклад, Backup-tool.exe), який буде виключено зі сканування.
Щойно файл .exe буде додано до виключень, активність цього процесу не буде відстежуватись програмою ESET Smart Security Premium. Окрім того, сканування не запускатиметься для жодної операції з файлами, виконуваної цим процесом.

important

Увага!

Якщо для вибору виконуваних файлів ви не використовуєте файловий провідник, необхідно вручну ввести повний шлях до виконуваного файлу. Інакше виключення не буде працювати правильно, а система запобігання вторгненням (HIPS) може повертати помилки.

Можна також Змінити наявні процеси або Видалити їх із виключень.

note

Примітка

Це виключення ігнорується модулем захисту доступу до Інтернету, тому якщо виключити виконуваний файл веб-браузера, завантажені файли все одно скануватимуться. Це дозволяє виявляти загрози. Цей сценарій наведено лише для довідки. Ми не рекомендуємо створювати виключення для веб-браузерів.