Виключення

У розділі "Виключення" можна виключити файли та папки з перевірки. Щоб система сканувала всі об’єкти на наявність загроз, рекомендуємо створювати виключення лише за крайньої потреби. Проте існують ситуації, коли може виникнути потреба виключити об’єкт. Це, наприклад, можуть бути елементи великих баз даних, сканування яких значно сповільнить роботу комп’ютера, або програмне забезпечення, що конфліктує зі сканером.

Файли й папки можна виключити зі сканування. Для цього додайте їх у список виключень: Додаткові параметри (F5) > Ядро виявлення >Виключення > Файли та папки, виключені з перевірки > Змінити.

note

Примітка

Слід чітко розуміти значення параметрів Виключені розширення файлів, Виключення HIPS та Виключення процесів.

Щоб виключити об’єкт зі сканування, клацніть Додати й уведіть шлях до об’єкта або виберіть його в структурі дерева. Окрім того, вибрані записи можна змінити або видалити.

CONFIG_EXCLUDE

Типи виключень

Шлях: шлях до виключених файлів і папок.

Виявлений об’єкт (Загроза): якщо поруч із виключеним файлом указана назва виявленого об’єкта / загрози, це означає, що файл виключений не цілком, а лише для відповідної загрози. Якщо цей файл пізніше буде інфіковано іншою шкідливою програмою, антивірусний модуль його виявить. Цей тип виключень може використовуватися лише для окремих типів загроз. Таке виключення можна створити у вікні тривоги з відповідним повідомленням (клацніть Показати додаткові параметри, а потім виберіть Виключити з виявлення) або клацнути Інструменти > Інші інструменти > Карантин, натиснути правою кнопкою миші файл у карантині й вибрати в контекстному меню пункт Відновити та виключити з перевірки.

Хеш: дозволяє виключити файл у залежності від указаного хешу (SHA1) незалежно від типу, розташування, імені або розширення файлу.

note

ПРИМІТКА

Загрозу у файлі не буде виявлено модулем захисту файлової системи в режимі реального часу або модулем перевірки комп’ютера, якщо файл відповідає критеріям виключення під час сканування.

Елементи керування

Додати: виключити об’єкти з перевірки.

Змінити: редагувати вибрані елементи.

Видалити: видаляє вибрані записи (щоб вибрати кілька записів, клацніть їх мишею, утримуючи клавішу CTRL).