Налаштування та використання правил

Правила – це набір умов, які використовуються для осмисленого тестування всіх мережевих підключень і всіх дій, які відповідають цим умовам. За допомогою правил брандмауера можна визначити дію, яка виконуватиметься за різних типів мережевих підключень. Щоб указати параметри фільтрів для правил, перейдіть у меню Додаткові параметри (F5) > Брандмауер > Базові. Деякі попередньо визначені правила пов’язані з прапорцями в розділі Дозволені служби (IDS і додаткові параметри), тому їх не можна вимкнути безпосередньо. Скористайтеся для цього відповідними прапорцями.

На відміну від попередньої версії ESET Smart Security Premium, пріоритетність правил оцінюється згори вниз. Для кожного мережевого підключення, яке оцінюється, застосовується дія, передбачена першим відповідним правилом. Це важлива зміна поведінки програми порівняно з попередньою версією, у якій пріоритетність правил визначалася автоматично й конкретніші правила мали перевагу над більш загальними.

Підключення можна розділити на вхідні та вихідні. Вхідні підключення ініціює віддалений комп’ютер, який намагається встановити зв’язок із локальною системою. Вихідні підключення працюють протилежним чином – локальна система встановлює зв’язок із віддаленим комп’ютером.

У разі виявлення нового зв’язку слід ретельно зважити, дозволяти його чи ні. Недозволені, незахищені або невідомі підключення становлять загрозу безпеці системи. Якщо встановлюється таке підключення, рекомендується приділити особливу увагу віддаленій стороні та програмі, яка намагається встановити зв’язок із вашим комп’ютером. Метою багатьох проникнень є отримання й відправлення приватних даних або завантаження інших шкідливих програм на робочі станції в мережі. Брандмауер дає можливість користувачу виявляти й переривати такі підключення.