Керування URL-адресами

У розділі керування URL-адресами можна вказати списки HTTP-адрес, які буде заблоковано, дозволено чи виключено з перевірки.

Веб-сайти зі списку заблокованих адрес будуть недоступні, якщо їх не перемістити до списку дозволених адрес. Веб-сайти зі списку адрес, виключених із перевірки, не скануються на наявність шкідливого програмного коду.

Виберіть параметр Увімкнути фільтрацію протоколу SSL/TLS, якщо крім веб-сторінок із протоколом HTTPпотрібно також фільтрувати адреси HTTPS. Інакше додаватимуться лише домени відвіданих вами сайтів HTTPS, а не повні URL-адреси.

Якщо додати URL-адресу до розділу Список адрес, виключених із фільтрації, підключення за цією адресою не скануватимуться. Також можна дозволити або заблокувати певні адреси, додавши їх до розділу Список дозволених адрес або Список заблокованих адрес.

Щоб заблокувати всі HTTP-адреси, окрім включених в активний список дозволених адрес, додайте символ * в активний список заблокованих адрес.

У списках можна використовувати такі спеціальні символи, як-от * (зірочка) і ? (знак запитання). Зірочка означає будь-яку послідовність символів, а знак запитання – будь-який окремий символ. Необхідно дуже обережно визначати виключені адреси, тому що список має містити лише довірені та безпечні адреси. Окрім того, необхідно переконатися, що символи * та ? використовуються в списку правильно. Перегляньте розділ Додати HTTP-адресу/маску домену, щоб дізнатися, як безпечно визначити весь домен разом із субдоменами. Щоб активувати список, виберіть опцію Активний список. Щоб отримувати попередження про введення адреси з поточного списку, виберіть Сповіщати про застосування.

note

Блокувати або дозволити певні розширення файлів

Управління адресами також дає змогу блокувати й дозволяти відкривати файли певних типів під час перегляду інтернет-сторінок. Наприклад, якщо ви хочете заборонити відкривати виконувані файли, виберіть у розкривному меню список місць, де потрібно заблокувати такі файли, і введіть маску "**.exe".

CONFIG_EPFW_SCAN_HTTP_EXCLUDELIST

Елементи керування

Додати – створити список додатково до попередньо налаштованих. Це може знадобитися, коли потрібно розділити різні групи адрес за певною логікою. Наприклад, один список заблокованих адрес може містити веб-сторінки із зовнішнього загальнодоступного чорного списку, а другий – включати вашу особисту добірку небажаних сайтів. Це полегшить оновлення зовнішнього списку, натомість особистий список залишатиметься без змін.

Змінити – редагувати наявні списки. Використовуйте цю опцію, щоб додавати чи видаляти адреси.

Видалити: дає змогу видаляти наявні списки. Видаляти можна лише списки, створені за допомогою опції Додати, на відміну від списків за замовчуванням.