Захист із використанням хмари

Технологію ESET LiveGrid® створено на основі системи завчасного попередження ThreatSense.Net . Вона збирає дані від користувачів ESET з усього світу й передає до дослідницької лабораторії ESET. Отримуючи підозрілі зразки та метадані від ESET LiveGrid®, ми можемо миттєво реагувати на потреби користувачів і своєчасно оновлювати системи ESET.

Користувачі можуть перевіряти репутацію Запущених процесів і файлів безпосередньо з інтерфейсу програми чи контекстного меню. Крім того, додаткову інформацію про нові загрози можна отримати за допомогою технології ESET LiveGrid®. Для кожного користувача доступні два наведені нижче варіанти використання цієї функції.

1.Ви можете не вмикати технологію ESET LiveGrid®. Функціональні можливості програми обмежено не буде, але в деяких випадках продукт ESET Smart Security Premium швидше реагує на нові загрози, які ще не включено до обробника виявлення, коли технологію ESET LiveGrid® увімкнено.

2.Ви можете налаштувати систему ESET LiveGrid®, щоб вона анонімно надсилала інформацію про нові загрози й місце розташування нового загрозливого коду. Відповідний файл можна відправити до ESET для детального аналізу. Вивчення цих загроз допоможе ESET оновити свої засоби виявлення загроз.

Система ESET LiveGrid® збиратиме пов’язану з нововиявленими загрозами інформацію про комп’ютер. Ця інформація може містити зразок або копію файлу, у якому виявлено загрозу, шлях до нього, його ім’я, інформацію про дату й час, відомості про процес, який викликав появу загрози на комп’ютері, а також дані про операційну систему комп’ютера.

За замовчуванням ESET Smart Security Premium налаштовано на передачу підозрілих файлів для детального аналізу до антивірусної лабораторії ESET. Файли з такими розширеннями, як .doc або .xls, завжди виключаються. До списку виключень можна додати й інші розширення файлів, які ви чи ваша організація не бажаєте відправляти.

note

Пов’язана інформація

Більш докладну інформацію про ESET LiveGrid® див. в глосарії.

У наших ілюстрованих інструкціях, які доступні англійською та іншими мовами, наочно показано, як умикати або вимикати ESET LiveGrid® у ESET Smart Security Premium.


Система репутації ESET LiveGrid® дає змогу використовувати білі й чорні списки на основі хмарних технологій. Щоб отримати доступ до налаштувань ESET LiveGrid®, натисніть F5. У меню "Додаткові параметри", що відкриється, розгорніть розділ Обробник виявлення > "Захист на основі хмари".

Захист із використанням хмари в додаткових параметрах

Увімкнути систему репутації ESET LiveGrid® (рекомендується): система репутації ESET LiveGrid® підвищує ефективність рішень ESET для захисту від шкідливого ПЗ, порівнюючи проскановані файли з хмарною базою даних об’єктів, доданих до білих і чорних списків.

Увімкнути систему зворотного зв’язку ESET LiveGrid® – дані надсилатимуться в дослідницьку лабораторію ESET для подальшого аналізу.

Надсилати звіти про аварійне завершення роботи й дані діагностики – надсилатимуться такі дані, як звіти про аварійне завершення та дампи пам’яті модулів.

Надіслати анонімну статистику – дає змогу компанії ESET збирати інформацію про нові виявлені загрози, зокрема їхні імена, дати й час виявлення, методи виявлення та пов’язані метадані, версії та конфігурації продуктів із відомостями про систему.

Контактна адреса електронної пошти (необов’язково): ваша контактна адреса електронної пошти може відправлятися з будь-якими підозрілими файлами й використовуватися для зв’язку з вами, якщо для проведення аналізу знадобляться додаткові відомості. Зверніть увагу, що ви не отримаєте відповіді від ESET, якщо додаткова інформація не буде потрібна.

Надсилання зразків

Автоматичне надсилання інфікованих зразків

дає змогу надіслати всі інфіковані зразки до ESET для аналізу та покращення ефективності сканування в майбутньому. Доступні такі варіанти:

Усі інфіковані зразки

Усі зразки, за винятком документів

Не відправляти

Автоматичне надсилання підозрілих зразків

Виконувані файли: файли з розширенням .exe, .dll, .sys.

Архіви: файли з розширенням .zip, .rar, .7z, .arch, .arj, .bzip, .gzip, .ace, .arc, .cab.

Сценарії: файли з розширенням .bat, .cmd, .hta, .js, .vbs, .ps1.

Інше: файли з розширенням .jar, .reg, .msi, .sfw, .lnk.

Повідомлення електронної пошти з підозрою на спам: дає змогу надіслати вірогідний або вкрай вірогідний спам для подальшого аналізу спеціалістами ESET. Увімкнення цього параметра дає змогу вдосконалити глобальне виявлення спаму зараз і в майбутньому.

Документи: документи Microsoft Office або файли PDF з активним вмістом.

Виключення

фільтр виключень дає можливість запобігати відправленню для аналізу певних типів файлів або папок. Наприклад, доцільно виключити файли, які можуть містити конфіденційну інформацію (документи, електронні таблиці тощо). Перелічені файли ніколи не надсилатимуться на аналіз до лабораторії ESET, навіть якщо вони містять підозрілий код. Найпоширеніші типи файлів виключено за замовчуванням (.doc тощо). За потреби можна доповнити список виключень.


Якщо ви раніше використовували систему ESET LiveGrid®, а потім вимкнули її, на комп’ютері ще можуть залишатися пакети даних, підготовлені до відправлення. Навіть після вимкнення системи завчасного попередження ці пакети буде відправлено до ESET. Після відправлення всієї поточної інформації пакети не створюватимуться.