Kompiuterio nuskaitymas

Nuskaitymo pareikalavus modulis yra svarbi jūsų antivirusinio sprendimo dalis. Jis naudojamas failams ir katalogams jūsų kompiuteryje nuskaityti. Saugai užtikrinti svarbu, kad kompiuterio nuskaitymai būtų atliekami reguliariai kaip įprastos saugos priemonės, o ne tik tuomet, kai įtariamas užkratas. Rekomenduojame reguliariai vykdyti sistemos išsamaus nuskaitymo procedūras, kad aptiktumėte virusus, kurių neranda Failų sistemos apsauga realiuoju laiku, kai jie įrašomi į diską. Taip gali nutikti, jei failų sistemos apsauga realiuoju laiku kažkuriuo metu buvo išjungta, paseno aptikimo modulis arba failas neaptiktas kaip virusas, kai jis buvo įrašomas į diską.

SCANNER_MAIN

Yra du kompiuterio nuskaitymo tipai. Nuskaityti kompiuterį leidžia greitai nuskaityti sistemą nenurodant nuskaitymo parametrų. Pasirinktinis nuskaitymas leidžia pasirinkti kurį nors iš anksto nustatytų nuskaitymo profilių, skirtų konkrečioms vietoms, ir leidžia jums pasirinkti konkrečius nuskaitymo tikslus.

Žiūrėkite Nuskaitymo eiga, kur pateikiama daugiau informacijos apie nuskaitymo procesą.

ICON_SCAN Nuskaityti jūsų kompiuterį

Kompiuterio nuskaitymas suteikia galimybę greitai paleisti kompiuterio nuskaitymą ir išvalyti užkrėstus failus vartotojui neatliekant jokių veiksmų. Kompiuterio nuskaitymo privalumai yra paprastas naudojimas ir tai, kad jam nereikalinga išsami nuskaitymo konfigūracija. Kompiuterio nuskaitymas tikrina visus failus vietiniuose įrenginiuose ir automatiškai išvalo arba panaikina aptiktus įsiskverbimus. Valymo lygis automatiškai nustatomas į numatytąjį. Išsamesnės informacijos apie valymo tipus rasite skyriuje Valymas.

Be to, failui ar aplankui nuskaityti rankiniu būdu galite naudoti funkciją Nuvilkti ir nuskaityti – tiesiog spustelėkite failą ar palanką ir laikydami nuspaudę pelės mygtuką perkelkite pelės žymeklį į pažymėtą sritį, tada mygtuką atleiskite. Tada programa perkeliama į pirmą planą.

 

Šios nuskaitymo parinktys galimos atliekant išplėstinius nuskaitymus:

ICON_CUSTOM_SCAN Pasirinktinis nuskaitymas

Naudodami pasirinktinį nuskaitymą galėsite nurodyti nuskaitymo parametrus, tokius kaip nuskaitymo tikslai ir metodai. Pasirinktinio nuskaitymo privalumas – galimybė išsamiai konfigūruoti parametrus. Konfigūracijos gali būti išsaugotos vartotojo apibrėžtuose nuskaitymo profiliuose, kurie gali būti naudingi, jeigu nuskaitymas yra pakartotinai atliekamas su tais pačiais parametrais.

ICON_REMOVABLE_SCAN Nešiojamosios laikmenos nuskaitymas

Panašus į kompiuterio nuskaitymą – greitai paleidžia šiuo metu prie kompiuterio prijungtos nešiojamosios laikmenos nuskaitymą (pavyzdžiui, CD/DVD/USB). Tai gali būti naudinga, kai prie kompiuterio prijungiate USB atmintuką ir norite nuskaityti jo turinį ieškodami kenkimo programinės įrangos ir kitų galimų grėsmių.

Šio tipo nuskaitymą galima paleisti ir spustelėjus Pasirinktinis nuskaitymas, pasirenkant Nešiojamoji laikmena iš išskleidžiamojo meniu Nuskaitymo tikslai ir spustelėjus Nuskaityti.

ICON_REPEAT_SCAN Kartoti paskutinį nuskaitymą

Galite greitai paleisti anksčiau atliktą nuskaitymą, kuriam bus naudojami tie patys parametrai.

 

Išskleidžiamame meniu Veiksmas nuskaičius galite pasirinkti Nieko nedaryti, Išjungti arba Paleisti iš naujo. Parinktys Miego režimas arba Sulaikytosios veiksenos režimas galimos atsižvelgiant į jūsų kompiuterio operacinės sistemos maitinimo ir miego režimo nustatymus arba jūsų kompiuterio / nešiojamojo kompiuterio pajėgumą. Pasirinktas veiksmas bus pradėtas užbaigus visus vykdomus nuskaitymus. Pasirinkus veiksmą Išjungti, išjungimo patvirtinimo dialogo lange bus rodoma 30 sekundžių atbulinė atskaita (spustelėkite Atšaukti, kad atšauktumėte pageidaujamo išjungimo veiksmą). Norėdami gauti daugiau informacijos žr. skiltį Išplėstinės nuskaitymo parinktys.

note

Pastaba

Mes rekomenduojame atlikti kompiuterio nuskaitymą mažiausiai kartą per mėnesį. Nuskaitymas gali būti sukonfigūruotas kaip suplanuota užduotis, pasirenkant Įrankiai > Daugiau įrankių > Planuoklė. Kaip suplanuoti kassavaitinį kompiuterio nuskaitymą?