Ochrana domácí sítě

Tento modul dokáže zobrazit všechna zařízení (počítače, telefony, tiskárny atp.) připojená do vaší domácí sítě. Zároveň obsahuje nástroj pro kontrolu domácího routeru. Můžete tak ověřit, zda není hacknutý, používá aktuální firmware, nesměruje vás na podvodné DNS servery, neobsahuje bezpečnostní díry a případně, jestli nepoužíváte výchozí přihlašovací údaje do jeho administrace, což je bezpečnostní riziko. Domácí routery se dostávají do hledáčku autorů škodlivých kódů, protože díky bezpečnostním zranitelnostem je snadné je ovládnout a následně je mohou zneužívat pro DDoS útoky, případně vás směrovat na podvodné stránky.

Zařízení připojená do sítě se standardně zobrazí v sonarovém zobrazení. Kliknutím na ikonu zařízení si zobrazíte detailní informace o zařízení jako je IP adresa, MAC adresa, jeho název atp. Kliknutím na ikonu tužky můžete zařízení přejmenovat, případně změnit jeho kategorii. Pro zobrazení seznamu v přehledné podobě doporučujeme kliknout na ikonu ICON_LIST_VIEW a přepnout se do tabulkového zobrazení. V tomto formátu zobrazení totiž dále můžete aplikovat filtry a zobrazit si:

zařízení připojená do aktuální sítě, ke které jste připojeni,

nerozpoznaná zařízení,

zařízení připojená do všech sítí, ke kterým jste připojeni.

Ochrana domácí sítě vás může upozornit na:

Nové zařízení ve vaší síti – toto upozornění se zobrazí v případě, kdy jste připojení do sítě a připojí se do sítě nové zařízení.

Nalezené nové zařízení v síti toto upozornění se zobrazí v případě, když se připojíte do sítě a od vašeho posledního připojení se v síti objevilo nové zařízení.

icon_details_hoverPoznámka:

V obou případech vás ESET Smart Security upozorní na připojení nového zařízení do sítě. Nově připojená zařízení jsou označena hvězdičkou, abyste je mohli snadno identifikovat.

Kontrolu zabezpečení routeru spustíte kliknutím na tlačítko Zkontrolovat router.

MONITOR_RED VAROVÁNÍ:

Tuto kontrolu spouštějte výhradně na svém domácím routeru!

Po dokončení kontroly routeru se zobrazí v bublina, ve které je uveden odkaz na zobrazení výsledku kontroly.