ESET Smart Security

ESET Smart Security predstavuje nový prístup k integrovanej počítačovej bezpečnosti. Najnovšia verzia skenovacieho jadra ESET LiveGrid® spolu s naším vlastným personálnym firewallom a antispamovým modulom využíva rýchlosť a presnosť, aby bol váš počítač chránený. Výsledkom je inteligentný systém, ktorý je neustále v pohotovosti pred útokmi, či škodlivým softvérom, ktoré ohrozujú váš počítač.

ESET Smart Security je komplexné bezpečnostné riešenie a je výsledkom dlhodobého úsilia spojiť maximálnu bezpečnosť s minimálnou záťažou systému. Naše pokročilé technológie, založené na umelej inteligencii, sú schopné proaktívne eliminovať preniknutie vírusov, spyware, trójskych koní, červov, adware, rootkitov a ďalších internetových útokov šírených bez toho, aby brzdili výkon systému alebo spôsobili nefunkčnosť operačného systému počítača.

Vlastnosti a výhody

Prepracované používateľské rozhranie

Používateľské rozhranie vo verzii 10 bolo značne vylepšené a zjednodušené, na základe výsledkov testovania používateľnosti. Všetky popisy a oznámenia boli dôkladne skontrolované a rozhranie teraz navyše poskytuje podporu pre jazyky písané sprava doľava, ako sú hebrejčina a arabčina. Online pomocník je teraz integrovaný do ESET Smart Security a poskytuje priebežné aktualizácie obsahu podpory pre používateľov.

Antivírus a antispyware

Proaktívne deteguje a lieči známe i neznáme vírusy, červy, trójske kone a rootkity. Pokročilá heuristika odhaľuje dokonca aj doteraz neznáme hrozby a neutralizuje ich skôr, než môžu spôsobiť škodu vo vašom počítači. Ochrana prístupu na web a Anti-Phishing spočíva hlavne v monitorovaní komunikácie prehliadačov internetových stránok so servermi (vrátane SSL). Ochrana poštových klientov zabezpečuje kontrolu poštovej komunikácie prijímanej prostredníctvom POP3 a IMAP protokolu.

Pravidelné aktualizácie

Pravidelná aktualizácia vírusovej databázy a programových modulov je jedna z najlepších metód, ako zabezpečiť maximálnu úroveň ochrany vášho počítača.

ESET LiveGrid®
(Cloud reputácia)

Používateľ môže overiť reputáciu súborov a spustených procesov priamo v ESET Smart Security.

Správa zariadení

Všetky USB médiá, CD a DVD sú automaticky skontrolované pri vložení. Je možné blokovať vkladanie USB a iných médií na základe typu média, výrobcu, veľkosti média alebo iných vlastností.

HIPS

HIPS umožňuje vyladenie systému do posledného detailu: nastavenie pravidiel pre registre, systémové procesy a aplikácie vo vašom počítači.

Herný režim

Odďaľuje zobrazenie oznamovacích okien, vykonanie aktualizácií alebo iných systémovo náročných aktivít, aby mohli hry alebo iné aplikácie, ktoré sú spustené na celej obrazovke, naplno využiť výkon systému.

Funkcie programu ESET Smart Security

Ochrana online platieb

Ochrana online platieb poskytuje bezpečný prehliadač používaný na prístup k internetovému bankovníctvu alebo platobným bránam, čím sa zabezpečí, že všetky online transakcie sa uskutočnia v dôveryhodnom a bezpečnom prostredí.

Podpora pre sieťové podpisy

Sieťové podpisy umožňujú rýchlu identifikáciu a blokovanie škodlivej prichádzajúcej komunikácie z a do zariadenia, ako sú boty a exploit balíčky. Táto funkcia je vylepšením Botnet ochrany.

Inteligentný Firewall

Zabraňuje prístupu nedôveryhodných používateľov (hackerov) na váš počítač aby nemohli zneužiť vaše osobné údaje alebo dáta.

ESET Antispam

Spam tvorí až 80% zo všetkej emailovej komunikácie. Antispamová ochrana slúži na ochranu pred týmto problémom.

ESET Anti-Theft

ESET Anti-Theft rozširuje zabezpečenie používateľov o prípad krádeže alebo strateného zariadenia. Po inštalácii produktu ESET Smart Security a ESET Anti-Theft bude počítač pridaný na zoznam zariadení používateľa. Webové rozhranie umožňuje používateľom spravovať nastavenia služby ESET Anti-Theft a spravovanie anti-theft funkcií na zariadení

Rodičovská kontrola

Chráni vašich blízkych pred potenciálne nevhodným obsahom – blokuje vybrané kategórie internetových stránok.

Pre fungovanie tejto služby je potrebné mať zakúpenú platnú licenciu produktu ESET Smart Security. Odporúčame obnoviť platnosť licencie niekoľko týždňov pred dátumom jej vypršania.