Aktualizace, přeinstalace a migrace

V této části si popíšeme, jak aktualizovat komponenty vaší ESET Security Management Center infrastruktury, jak přeinstalovat ESMC Server a další aktualizační a migrační scénáře.

warning

Varování

ESMC Server ve verzi 7.1 již nepodporuje 32-bitové stroje (x86 architekturu). Z tohoto důvodu aktualizace 32-bitového serveru z verze 6.4-7.0 na 7.1 selže.

Pokud jste již provedli aktualizaci a nyní ESMC nefunguje, reinstalujte všechny komponenty na původní verzi.

Abyste mohli provést aktualizaci, nejprve ESMC přemigrujte na 64-bitový server, a poté spusťte úlohu pro aktualizaci součástí.

1.Přechod z ERA 5

Pro přechod z ERA 5 a migraci dat do ESMC 7 můžete využít Migration Assistant.

ESET Management Agenta můžete nasadit také prostřednictvím ERA 5.x.

2.Aktualizace ERA 6.4, ERA 6.5 a ESMC 7.0 na ESMC 7.1

Pro aktualizaci na nejnovější verzi můžete použít:

klientskou úlohu na aktualizaci součástí

ESMC 7.1 all-in-one instalační balíček – doporučený způsob pro aktualizaci stávajících instalací ERA/ESMC, které jste prováděli prostřednictvím all-in-one instalačního balíčku.

ručně – určeno zkušeným uživatelům

Pokud v síti využíváte ERA Proxy, před zahájením aktualizace si přečtěte informace uvedené v kapitole Aktualizace infrastruktury používající ERA 6 Proxy.

note

Poznámka

Před aktualizací ESET Security Management Center nejprve zjistěte, jakou verzi ESMC komponent používáte. Tyto informace zjistíte v ESMC Web Console na záložce O programu. Pro ověření, jestli není dostupná nová verze produktu nebo některých komponent můžete použít přehled Zastaralé aplikace. Podrobné informace o jednotlivých verzích komponent naleznete v Databázi znalostí.

3.Přeinstalace nebo migrace ESMC 7 z jednoho serveru na jiný

Pro přeinstalaci postupujte podle tohoto návodu, připraven máme také postup pro migraci ze starého ESMC Serveru na nový.

note

Poznámka

Pokud se chystáte migrovat ESMC Server na nový počítač, nejprve si zálohujte certifikační autoritu a certifikát serveru, které následně naimportujte na nový server. V opačném případě vám přestanou komunikovat ostatní komponenty ESMC infrastruktury s novým serverem.

4.Další návody

Jak změnit IP adresu nebo název ESMC serveru.

important

Důležité

Po aktualizování  ERA z verze 6.4 na verzi 7.1 zkontrolujte a znovu nastavte oprávnění uživatelů. Podívejte se na seznam nových funkcí.

V ESMC 7.1 se totiž výrazně změnil bezpečnostní model a nově můžete oprávnění přidělovat na konkrétní objekty (úlohy, politiky, …).

Web Console prošla dílčími změnami a změnil se název produktu.

Komponenta ERAProxy se již nepoužívá.

Pro více informací přejděte do kapitoly Důležité kroky po aktualizaci v administrátorské části příručky.